Суспільство

23.04.2019 09:04

  23.04.2019 року у відділенні денного перебування КУ «ТЦСО № 2 в Інгулецькому районі» КМР, згідно затвердженого календарного плану, проводиться час рукоділля. Цього разу напередодні Великодня відвідувачі прикрашали пасхальні яйця.    

Великдень - цей день особливий для всіх, принаймні тому, що родина нарешті може зібратися і почастуватися за святковим столом. Не варто також забувати, що це одне з найрадісніших свят, адже символізує початок нового життя. Але чи все ми знаєте про традиції та звичаї святкування Великодня?

Традиція розмальовувати писанки є практично у всіх народів. Яйце завжди символізувало нове життя. Але, неодмінно стається так, що старе повинне дати місце новому. Слов’яни катали писанки по землі для родючості та зберігали впродовж року, щоби захистити домівку від різних негараздів. Існує багато легенд про появу звичаю фарбувати яйця. Одні пов’язують його з імператором Марком Аврелієм. Курка, що належала його матері, знесла яйце, всіяне червоними крапками, що означало народження майбутнього правителя. Римляни надсилали один одному фарбовані яйця як привітання.

Інші вважають, що після смерті Христа іудеї зібрались на бенкет, на якому серед інших страв була засмажена курка та зварені яйця. Один з присутніх заявив у ході розмови, що Ісус воскресне через три дні, на що господар відповів: "Якщо курка на столі оживе, а яйця почервоніють". На його подив так і сталось.

До речі, найбільша писанка знаходиться в канадському містечку Вегревілль: 8 м завдовжки, 5 м завширшки, а важить це чудо близько 2 тонн. Не дивуйтесь, вона така важка, тому що збудована з уламків літаків (хоч як не дивно це звучить). Подібно до флюгера, вона повертається за вітром, а видно її в радіусі кількох кілометрів. Створили це диво на згадку про перших українців, котрі приїхали на територію Канади багато років тому. 

18.04.2019 09:04

    Сьогодні, 18.04.2019 року, для студентів Університету третього віку Інгулецького району, відбулася довгоочікувана екскурсія  по цікавим та видатним місцям нашого міста. Було відвідано музей під відкритим небом видобувної гірничої техніки Арселор Міттал Кривий ріг, 3-Д Галерея квіткового годиннику з демонстрацією панорамного відео, сквер з оглядовим майданчиком і статуями муз, а також музей ВАТ «ПГЗК». Впродовж всієї подорожі екскурсовод дуже професійно  розповідала про найцікавіші факти з історії Кривого Рогу. З висоти оглядового майданчику кар'єру ПівдГЗК ознайомила пенсіонерів з технологічним процесом по видобуванню залізної руди та показала присутнім панорамні види з оновленої ротонди.

     Екскурсія пройшла в позитивному настрої, мешканці нашого району отримали масу приємних вражень та повертались додому з почуттям гордості не тільки за наше місто, а й за всю Україну. 

17.04.2019 10:04

Незважаючи на хмарну та дощову погоду за вікном,  відвідувачі відділення денного перебування КУ «ТЦСО №1 в Інгулецькому районі» КМР знову зібрались у нашій затишній залі, щоб подивитись на свято музики і танцю. До нас знову завітав  відомий вокально-хореографічний ансамбль «Серденько» під керівництвом Аліни Звягінцевої. Колектив бере участь у  концертних програмах та заходах нашого міста. Ансамбль лауреат багатьох фестивалів, таких як: «Червона калина», «Козацький фестиваль», «Душі криниця» та інших.

      Колектив як завжди підготував нову концертну програму. Пролунали улюблені пісні на українській та російській мові, серед яких «Два кольори», «Блюз кохання», «Коли цвіли сади», «Троянди», «Фантазер» та багато інших. Перед глядачами виступили Лариса Домченко, Аліна Звягінцева, дует Сергія та Світлани Ільюк, Ніна Пономарьова. Наприкінці слухачі ще довго не відпускали артистів, аплодували та запрошували до територіального центру з концертними програмами знову.

Переглянути фотозвіт

17.04.2019 09:04

12.04.2019 у виконкомі районної у місті ради під головуванням керуючого справами виконкому відбулося засідання комісії з питань, надання соціальної допомоги мешканцям району.

На розгляд було винесено 26 заяв від громадян району щодо надання їм матеріальної допомоги у зв'язку із складним матеріальним становищем, витратами на медикаментозне лікування та надання допомоги, у зв'язку з витратами на поховання.

Розглянувши надані заяви та пакети документів, на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї керуючись Положенням про комісію, вирішили виділити матеріальну допомогу  20 заявникам.

Відмовити у наданні матеріальної допомоги 4 заявникам.

15.04.2019 09:04
 В рамках соціально-освітнього проекту «Життя триває», 09.04.2019 року в Комунальній установі «Територіальний центр соціального обслуговування №2 в Інгулецькому районі» КМР для студентів «Університету третього віку» проводилась екскурсія: «Кривий Ріг гірничий».  Маршрут екскурсії «Кривий Ріг – гірничий» передбачав ознайомлення з роботою ПАТ "Південного ГЗК" на прикладі залізорудного кар’єру,  та інших цікавих об’єктів.

 Музей Південного ГЗК – найкращій музей промислової тематики міста Кривого Рогу, де застосовані сучасні технології демонстрації. В експозиції музею представлені різні види техніки та обладнання, а також історичні документи Північного ГЗК. В одному із залів, який відображає семирічну історію комбінату в складі групи Метінвест, встановлено унікальний макет випалювальної машини LURGI 552 і мультимедійний макет промислового майданчика підприємства. Тут відвідувачі можуть не лише почути про історію, традиції, устрій комбінату, а й на власні очі побачити роботу кар’єру у форматі онлайн-трансляції на екрані велетенського телевізора. Також у музеї можна ознайомитись з біографією передовиків виробництва які створювали історію комбінату.

  ПАТ "Південний ГЗК" – перше підприємство в країнах СНД, збудоване для видобутку і збагачення залізистих магнетитових руд. На оглядовому майданчику кар’єру відвідувачі побачили працюючу техніку:  великовантажні самоскиди БелАЗи та електровози, які перевозять залізну руду до дробарок, бурові станки, екскаватори. Наочно видно увесь технологічний процес видобутку залізної руди та її транспортування.

Слухачі курсу відвідали також «музей під відкритим небом» Новокриворізького ГЗК та з-D галерею у Квітковому годиннику.

Всім відвідувачам ця екскурсія дуже сподобалась та залишились лише позитивні враження.

15.04.2019 09:04
  10.04.19 р. в КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) № 1 в Інгулецькому районі»  Криворізької міської ради відбувся концерт, в якому приймав участь вокальний ансамбль «Мелодія душі». Колектив представив програму – «За чашкою кави». Дівчата співали різноманітні пісні, шуткували, розказували анекдоти, читали гуморески, вірші про кохання, спілкувалися з публікою і все це було дуже схоже на якесь велике свято в родинному колі. Слухачі були у захваті від виступу ансамблю, висловлювали свою подяку та запрошували до територіального центру знов. По закінченню концерту люди аплодували стоячи!
10.04.2019 10:04

Протягом місяця мешканці району проводять роботи по впорядкуванню територій.Наш район теж долучився до акції #Trashtag. Кожен інгульчанин може взяти участь у суспільно-корисній праці. Ми хочемо бачити рідний район гарним та квітучим.Чисто не там, де прибирають, а там, де не сміттять!

Переглянути фотозвіт

27.03.2019 09:03
27.03.19. в КУ «ТЦСО №1 в Інгулецькому районі» КМР відбувся концерт, в якому приймав участь відомий вокально-хореографічний ансамбль «Серденько» під керівництвом Аліни Звягінцевої. Ансамбль лауреат багатьох фестивалів, таких як: «Червона калина», «Козацький фестиваль», «Душі криниця» та інших. Також колектив бере участь у всіх концертних програмах нашого міста.
      Відвідувачі нашого закладу лишилися задоволеними виступом колективу. Пролунали улюблені пісні з життя, пісні про Україну, пісні про любов. Слухачі охоче танцювали під веселі та жартівливі пісні. Всі бажали колективу творчої наснаги та запрошували до територіального центру з концертними програмами знов.
 
 
 

 

21.03.2019 09:03
По четвергам в КУ «ТЦ СО №1 в Інгулецькому районі» КМР продовжує свою роботу літературний гурток «Поезія душі». Сьогодні ми закінчили вивчати творчість великого письменника – Миколи Семеновича Лєскова. Ми зі слухачами познайомились з його біографією, а також з великим задоволенням прочитали такі його оповідання , як: «Леді Макбет Мценського повіту» та «Житіє однієї баби». Оповідання дуже сподобались слухачам.
Всіх бажаючих запрошуємо приєднатись до нашого літературного гуртка!
 
20.03.2019 09:03
  В КУ «ТЦ СО №1 в Інгулецькому районі» КМР тривають заняття «Університету третього віку». Студенти з величезним захопленням відвідують тематичні лекції: «Православну етику», яку викладає протоієрей отець Роман, «Основи здорового способу життя», «Історію Кривого Рога» - у форматі документальних фільмів та бесід з найкращими краєзнавцями нашого міста.
        19.03.2019 р. відбулася друга зустріч з психологом, яка викладає предмет «Арт-психологія». У дружній, приємній атмосфері пройшов урок на якому студенти малювали, займалися декоративно-прикладним мистецтвом та спілкувалися. Після перерви з чаюванням розпочалося чергове заняття з комп'ютерної грамотності. Студенти із задоволенням відвідують цей предмет, бо у вік комп'ютеризації потрібно знати хоча б елементарні основи та мати навички роботи з комп'ютерною технікою.

Переглянути фотозвіт