Суспільство

18.12.2017 13:12

15.12.2017 у виконкомі Інгулецької районної у місті ради відбулася зустріч із суб'єктами господарювання з метою інформаційного обміну, діалогу у сфері ведення бізнесу та обговорення питань, які впливають на розвиток підприємницького середовища. На даний захід запрошено начальника управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради Рижкову І.О. Розглядалися основні засади:

- розміщення пересувних тимчасових споруд під час проведення сезонних ярмарків відповідно до проекту регуляторного акта – рішення виконкому міської ради «Про конкурсні засади розміщення тимчасових споруд та утримання об’єктів благоустрою в м. Кривому Розі», оприлюдненого у Криворізькій міській комунальній газеті «Червоний гірник» 23.11.2017 та розміщеного на офіційних сторінках виконкому Криворізької міської ради, виконкомах районних у місті рад;

- надання часткової компенсації відповідно до вимог рішення виконкому Криворізької міської ради від 23.05.2017 №253 «Про Порядок використання коштів міського бюджету для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого й середнього підприємництва», зі змінами.

По першому питанню, до суб'єктів господарювання доведено, що розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється у відповідності до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за № 1330/20068) (далі – Порядок). Відповідно до пунктів 2.1 - 2.3 Порядку підставою для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності є паспорт прив'язки ТС. Разом з тим, пунктом 1.11. вказаного вище Порядку передбачено, що розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів здійснюється у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування.  Також, слід зазначити, що частиною четвертою статті 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів передбачено, що власник тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об'єкта благоустрою державної та комунальної власності, зобов'язаний забезпечити належне утримання прилеглої до тимчасової споруди території або може брати пайову участь в утриманні цього об'єкта благоустрою на умовах договору, укладеного із підприємством або балансоутримувачем.

Застосовуючи засади прозорості, об’єктивності, здорової конкуренції, з урахуванням публічних інтересів та захисту від проявів недобросовісної конкуренції, монополістичних зловживань, інтересів членів територіальної громади міста Кривого Рогу пропонується визначити конкурсні засади розміщення тимчасових споруд та утримання об’єктів благоустрою в місті Кривому Розі  під час проведення ярмарків.              

Проблему відсутності установлених для суб’єктів господарювання при розміщенні  ПТС конкурсних засад, у тому числі щодо користування об’єктами комунальної власності міста  можливо вирішити шляхом ухвалення рішення виконкому міської ради з урахуванням вимог чинного законодавства, та в межах повноважень, делегованих органам  місцевого самоврядування.

Проект поданий управліннями розвитку підприємництва, благоустрою та житлової політики, містобудування, архітектури та земельних відносин виконкому Криворізької міської ради. Аналіз регуляторного впливу підготовлено з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1151 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 №308».

 По другому питанню, до суб'єктів господарювання доведено деякі аспекти Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні». Обговорювалися питання щодо забезпечення фінансової державної підтримки малих і середніх підприємств шляхом запровадження державних програм кредитування, надання гарантій для отримання кредитів, часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами. Наприкінці заходу, обговорили регуляторний акт Криворізької міської ради щодо  створення сприятливих умов для розвитку малого й середнього бізнесу, забезпечення зайнятості населення шляхом створення нових робочих місць через надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами.

 

14.12.2017 13:12

14 грудня 2017 року на житлових масивах Південного ГЗК та Інгулець біля пам’ятних знаків «Учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС» було проведено мітинги та покладання квітів з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В заходах взяли участь керівництво району, керівники та представники трудових колективів установ та організацій району, ліквідатори аварії на ЧАЕС, студентська та учнівська молодь. Зі словами подяки до присутніх звернулись голова Інгулецької районної у місті ради Є.Рижков, голова Інгулецької районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» О.Шиманський. Ліквідатори були нагороджені районними відзнаками, також було вручено ордер на квартиру учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, яких не має вже сьогодні серед нас вшанували хвилиною мовчання. Закінчився захід покладанням квітів до пам’ятного знаку.

 

 

14.12.2017 09:12

Зазвичай, з настанням опалювального сезону спостерігається збільшення кількості пожеж у житловому секторі. Насамперед, це пов'язано з тим, що зниження температурних показників спонукає людей обігрівати помешкання, часто нехтуючи правилами пожежної безпеки. Не втрачає актуальності також і питання дотримання правил пожежної безпеки дітьми.

Протягом минулого періоду 2017 року в Україні зафіксовано 71514 пожеж. Унаслідок пожеж загинуло 1222 людей та 1118 отримало травми. Близько 80% пожеж виникає саме у житловому секторі. Тож, аби попередити громадян про важливість дотримання правил пожежної безпеки у побуті, фахівці Служби порятунку періодично проводять профілактичні рейди у населених пунктах нашої держави. Так рятувальники 17-ї Державної пожежно-рятувальної частини з охорони Інгулецького району м. Кривий Ріг 07 грудня вкотре провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців Інгулецького району міста Кривий Ріг.

Зважаючи на збільшення кількості пожеж у житловому секторі в зимовий період, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками. Зокрема:

не паліть у ліжку; слідкуйте за станом та справністю електромережі;  у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо; не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками; намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності; подбайте про захист помешкання при користуванні пічним або газовим опаленням.

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

30.11.2017 12:11

Напередодні святкування 55-ти річного ювілею з дня створення Інгулецького району ингульчани отримали гарний подарунок - новий сквер по вул. Салтиківська біля ЦДЮТ «Мрія».

30 листопада 2017 року на житловому масиві Південного ГЗК відбулося його урочисте відкриття.

В заході взяли участь заступник міського голови О.Катриченко, генеральний директор ПАТ «ПІВДГЗК» К.Федін, голова Інгулецької районної у місті ради Є.Рижков. Олександр Катриченко та Костянтин Федін вручили відзнаки працівникам, які брали участь у реконструкції скверу. Цікавою історичною подією стало закладання капсули часу з посланням для майбутніх поколінь.

переглянути фотозвіт

24.11.2017 11:11

Для покращання емоційного стану інвалідів, ветеранів війни та непрацюючих пенсіонерів, щоденно відкриті двері у відділенні денного перебування, де постійно в денний час проводиться комплекс соціально-оздоровчих заходів:

- надання підопічним інформації,  необхідної для вирішення складної   життєвої   ситуації (бесіди, лекції, зустрічі);

- контроль артеріального тиску, ваги;

- вимір цукру в крові глюкометром;

- при необхідності видача ліків першої допомоги;

- сеанси спелео та ароматерапії;

- для профілактики загострень хронічних захворювань та нормалізації психоемоційного стану підопічних - готується фіто-чай;

- відділення об’єднало у своєму колі усіх хто любить рукоділля, поробки;

- бажаючи користуються книжковим куточком, де знаходять необхідну художню та пізнавальну літературу, пресу, грають в шахи, шашки, настільні ігри;

 - спеціалісти навчають IT технологіям (комп’ютер, мобілка);

- талантів приваблює вокальний спів, декламація віршів, танцювальний гурток;

- систематично проходять культурно-масові заходи за участю аматорів народної творчості районів міста.

- із застосуванням акустичної апаратури та завдяки інтернету здійснюється демонстрація улюблених програм, фільмів, організовуються творчі зустрічі та концерти.

І саме головне, кожного дня працює тренажерний зал з устаткуванням спортивних тренажерів (силова станція, бігова доріжка, велотренажер, масажне крісло)  та спортивного обладнання (масажна доріжка, масажери, еспандер, м‘ячі). Підопічні разом із сестрою медичною відділення виконують комплекс лікувально-фізично-розвиваючих вправ та займаються на тренажерах з метою підвищення загального стану та з ціллю укріплення організму.

Активний спосіб життя - найкраща профілактика хвороб.

Ласкаво просимо завітати до нас!

переглянути фотозвіт

24.11.2017 08:11

24 листопада 2017 року на ж/м Інгулець біля пам’ятника Т.Шевченку (проспект Перемоги), до Дня пам'яті жертв голодоморів в Україні, відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів. В заході взяли участь керівництво району, керівники та представники трудових колективів підприємств, установ та організацій району, учнівська та студентська молодь, мешканці району та представники громадських організацій. Присутні вшанували пам'ять жертв голодоморів хвилиною мовчання, закінчився захід покладанням квітів. Традиційно, учасники заходи, виклали біля підніжжя пам’ятника, свічу пам’яті з запалених лампадок.

переглянути фотозвіт