Головна сторінка / Оголошення / Шановні громадяни!

Шановні громадяни!

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» при визначені прав на пенсійні виплати та розміру таких виплат враховується страховий стаж. До страхового стажу для обчислення розміру пенсії включається період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. У разі, якщо підприємство, установа, організація, фізична особа-підприємець має борг по сплаті нарахованого єдиного внеску, період, за який така заборгованість повністю не погашена, не зараховується до страхового стажу працівників, а нарахована їм за цей період заробітна плата не включається в розрахунок пенсії.                                                                    

Несплата єдиного внеску позбавляє застраховану особу на соціальний захист у сфері соціального страхування, в першу чергу, в разі втрати роботи, на соціальне страхування у випадку безробіття. Період роботи без сплати єдиного внеску не зараховується до страхового стажу, відповідно цей період не враховується для обчислення допомоги по безробіттю.

Також, наголошуємо на тому, що житлова субсидія не призначається, якщо роботодавцем не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

З метою посилення контролю за своєчасністю виплати заробітної плати та страхового стажу в управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради діє «гаряча» телефонна лінія щодо звернень працюючих громадян з питань несвоєчасної виплати заробітної плати та легалізації найманих працівників.                

 

Управління праці та соціального захисту населення виконкому

Інгулецької  районної у місті ради

0960438568;  97-71-71;  94-71-56