Новини

14.03.2018 12:03

Про громадське слухання з питання обговорення проекту регуляторного акту – проекту рішення міської ради «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у м. Кривому Розі на 2019 рік» та аналізу його регуляторного впливу

13.03.2018 у приміщенні виконкому Інгулецької районної у місті ради відбулося громадське слухання з питання обговорення проекту регуляторного акту – проекту рішення міської ради «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у м. Кривому Розі на 2019 рік» та аналізу його регуляторного впливу. В обговоренні взяли участь 74 громадянина, представники органів місцевого самоврядування: управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради, виконкому Інгулецької районної у місті ради та управління державної фіскальної служби у Дніпропетровській області. Розробка вказаного проекту у І півріччі 2018 року була включена до плану діяльності міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік (рішення міської ради від 22.11.2017 №2205, оприлюднено в міській комунальній газеті «Червоний гірник» та на офіційних веб-сторінках Криворізької міської ради та виконкому Інгулецької районної у місті ради.

Цілі прийняття проекту: установлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у місті Кривому Розі (у тому числі на території Інгулецького району), відповідно до вимог Податкового Кодексу.

Учасникам громадського слухання доведено до відома, що одним із вагомих джерел надходжень до бюджету Інгулецького району в 2018 році є податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, питома вага якого в загальному обсязі надходжень районного у місті бюджету складає 26,8 % або 2 808,0 тис. грн.

В розрізі підвидів податку заплановано отримати:

  • - 66,4 тис. грн. по Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченому юридичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості;
  • - 9,6 тис. грн. по Податку, сплаченому фізичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості;
  • - 52,0 тис. грн. по Податку, сплаченому фізичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості;
  • - 2 680,0 тис. грн. по Податку, сплаченому юридичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості.

За 2017 рік фактично отримано податку на нерухоме майно в сумі 2 377,5 тис. грн.

В рамках рішення Криворізької міської ради від 27.06.2017 № 1775  «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2018 рік» в місті діють критерії належності об’єктів житлової та нежитлової нерухомості до зональності:

            І зональність – (приваблива) – це об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, що розташовані в загальноміських та районних центрах у районах міста, що виконують функції житла, відпочинку, об’єктів побутового та комунального обслуговування, культури, науки, охорони здоров’я, спорту, торгівлі, побуту, ресторанного господарства, транспорту, торгівлі, зв’язку, з громадської, історико-культурної, ділової діяльності.

            ІІ зональність – зручна, на території якої об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, розташовані в житловому районі міста, біля магістральних вулиць і доріг загальноміського значення, із забезпеченістю населення інфраструктурою, різноманітною та зручною транспортною розв’язкою.

            ІІІ зональність – інша, на якій об’єкти житлової та нежитлової нерухомості (що розташовані на території Інгулецького району, не віднесено до І та ІІ зональностей).

            В  Інгулецькому районі визначено перелік вулиць, віднесених до певної зональності.

У відповідності до статті 266 Податкового Кодексу України база оподаткування об'єкта/об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

  • - для квартири/квартир не залежно від їх кількості на 60 кв.м.;
  • - для житлового будинку/будинків не залежно від їх кількості на 120 кв.м

для різних типів об'єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у т.ч. їх часток) на 180,0 кв.м.

З метою зменшення податкового навантаження запропоновано пільгу в розмірі 100% для господарських (присадибних) будівель  – допоміжних (нежитлових) приміщень, до яких належать господарчі споруди (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції), які перебувають у власності пенсіонерів. Зазначена пільга з податку не застосовується до об'єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються в підприємницькій діяльності).

Зважаючи на соціальну значимість, забезпечення рівного підходу до всіх платників податків запропоновано ставки податку:

  • - на житлову нерухомість:

 для юридичних осіб ставку залишено на рівні 2018 року в розмірі від 1,01%, 1,0%, 0,99%  від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 01 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування залежно від місця розташування об’єкта нерухомості;

для фізичних осіб0,21%, 0,2%, 0,19% відповідно, порівняно з 2018 роком збільшено на 0,1%.

  • - на нежитлову нерухомість, як для фізичних та юридичних осіб у розмірі 0,51%, 0,5%, 0,49% залежно від місця розташування (зональності) об’єкта нерухомості (тобто порівняно з 2018 роком збільшено для юридичних осіб на 0,2%, для фізичних осіб – 0,4%), окрім будівель для лікарень та оздоровчих закладів; музеїв та бібліотек; будівель спеціалізованих начальних закладів.

Для будівель спеціальних навчальних закладів для дітей з особливими потребами, метрологічних станцій, обсерваторій – ставку у розмірі від 0,09% до 0,11%.

            Оскільки від членів територіальної громади, які мають нерухоме майно на території Інгулецького району не надходили пропозиції по зміні критерій щодо належності об’єктів житлової та нежитлової нерухомості або переліку вулиць, тому планується проектом рішення регуляторного акту на 2019 рік залишити критерії та вулиці певної зональності у тій же редакції.

15.02.2018 14:02

       Вчора, 14.02.2018р., з нагоди відзначення 74-ї річниці визволення м. Кривого Рогу від фашистських загарбників,  відвідувачі КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) № 1 в Інгулецькому районі» знов зібрались на концертному майданчику територіального центру. До глядачів завітали зі своєю авторською програмою поетеса Криворіжжя Лариса Рукавець та бард-поет Євген Касьян. Впродовж концерту артисти згадували історичні факти визволення нашого міста та вшанували пам'ять загиблих героїв. Пролунали авторські пісні у супроводі гітари, присвячені цій даті.  Лариса  Рукавець познайомила слухачів із своєю поезією та прочитала  вірши зі свого збірника.

15.02.2018 12:02

З нагоди 29-ої річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав 15 лютого на ж/м ПГЗК відбувся мітинг-реквієм поблизу меморіальної дошки загиблого в Афганістані воїна Федора Дацка, на подвір’ї КЗШ № 92, де зібралися мешканці району, у тому числі ветерани локальних війн, учні шкіл.
Побажання миру, добра, благополуччя прозвучали від завідувача відділу у справах сім'ї і молоді Кондратьєвої Людмили Миколаївни.
Двоє ветеранів війни були нагороджені Почесними грамотами міської організації «Української Спілки ветеранів Афганістану».
Хвилиною мовчання та запаленням свічки пам’яті було вшановано пам`ять загиблих в Афганістані воїнів та пам'ять військовослужбовців. Мешканці району, ветерани локальних війн та учні шкіл поклали квіти до меморіальної дошки.

Переглянути фотозвіт

14.02.2018 15:02
       З нагоди Дня вшанування воїнів-інтернаціоналістів та учасників бойових дій на території інших держав 14.02.2018 року в районі відбувся захід, присвячений 29-й річниці виведення радянських військ з Афганістану, на якому були присутні батьки загиблих воїнів, ветерани локальних війн, студенти, учні, мешканці Інгулецького району.
       Під час мітингу, який відбувся біля меморіалу загиблих воїнів-інтернаціоналістів на ж/м Інгулець, до присутніх звернулися голова Інгулецької районної у місті ради, почесний громадянин  м.Кривого Рогу Євген Рижков, полковник запасу, воїн-інтернаціоналіст Євген Білов. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих в Афганістані воїнів та пам'ять військовослужбовців, які загинули в зоні проведення АТО.
      Закінчилися заходи покладанням квітів до меморіальних дошок, до пам'ятних знаків воїнам, на честь яких названі вулиці та до їх могил.
 
13.02.2018 15:02

        В комунальній установі „Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) № 2 в Інгулецькому районі”, згідно запланованих заходів по установі  13.02.2018 року для людей похилого віку сестрою медичною відділення денного перебування проведена тематична лекція: „Цілющі властивості рослин: липа, м’ята, аронія” та проведена дегустація трав’яних відварів. Під час проведення лекції  були висвітлені лікувальні властивості рослин, їх користь, показання та протипоказання для людини, правильність приготування трав’яних відварів, а також застосування цих рослин у народній медицині.

31.01.2018 16:01

31.01.2018 у приміщенні комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян № 1» (вул.П.Мирного,9) організовано та проведено інформаційну зустріч з питань захисту прав споживачів у сфері отримання житлово-комунальних послуг». Постійне підвищення правової обізнаності людей похилого віку залишається актуальною метою відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради. Слухачів повідомлено про зміни у чинному законодавстві щодо житлово-комунальних послуг. Наголошено, що закон «Про житлово-комунальні послуги» дозволить прискорити уже розпочатий процес становлення ринку професійних управителів, що надасть підстави для прийняття Кабміном очікуваного для галузі Типового договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком та врегулювати інші, не менш важливі питання у цій сфері. У співвласників багатоквартирних будинків буде достатньо інструментів для вибору управителя та обов'язкового укладення з ним договору. Крім того, закон передбачає впровадження з 2019 року професійної атестації управителя, або щонайменше одного фахівця, що працює в його штаті, за професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)». Чому створення ринку управителів є таким важливим? Тому що, вони конкуруватимуть між собою ціною та якістю послуг. Виграє споживач! Відтепер, споживач буде самостійно укладати договори з виконавцями послуг на вигідних для себе умовах! Законом чітко визначено істотні умови договорів, а також обов’язки виконавців послуг та споживачів. Згідно закону всі багатоповерхівки будуть оснащені лічильниками. Пригадаймо, що прийнятий Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» зобов’язує операторів мереж встановити будинкові лічильники тепла до 02 липня 2018 року, а гарячої та питної води до 02 липня 2019 року. Але, споживач буде відшкодовувати його вартість. Також, передбачається можливість встановити лічильники і співвласникам. Є ще одне нововведення: квартирні лічильники будуть використовуватись лише для розподілу показань будинкового лічильника. Прозорий розподіл показів будинкового лічильнику означає оплату послуг споживачами лише за фактично спожитий обсяг послуги. Закон «Про житлово-комунальні послуги» встановлює чітку методику формування ціни. Плата виконавцю послуги включатиме: плату за спожитий обсяг послуги згідно з встановленими тарифами; плату за абонентське обслуговування, граничний розмір, якої визначається Кабміном, та плату за обслуговування внутрішньобудинкових систем будинку, яка визначається договором між постачальником та співвласниками. Закон запроваджує прозорі відносини на ринку житлово-комунальних послуг, зокрема, передбачає пеню для населення за несвоєчасну оплату ЖКП у розмірі до 0,01% щодня від суми боргу. І це справедливо – за спожиту послугу потрібно заплатити, принаймні тому, що люди які її надали, мають отримати заробітну плату. Але, передбачається і відповідальність іншої сторони у вигляді обов’язку здійснити перерахунок плати за комунпослуги, якщо споживач їх не отримав, чи отримав у неповному обсязі або неналежної якості, а також сплата неустойки.  І нарешті, споживачі отримають субсидії в грошовій формі.  Також, даний закон впорядковує відносини споживачів з виконавцями послуг щодо поводження з побутовими відходами. Поступово рухаємося до роздільного збору відходів, раціонального їх використання, а у разі потреби – правильного захоронення. Якщо, прийдемо до ефективного сортування корисних компонентів, побутові відходи перестануть бути сміттям, а стануть товаром. Ми перестанемо забруднювати природу навколо нас і отримаємо додаткові джерела сировини чи енергії. Це знову ж таки, в свою чергу, стимулюватиме роздільний збір та призведе до зменшення вартості вивозу відходів для споживачів. Це ще одна можливість для людей платити за комунпослуги менше!

Наприкінці заходу,  обговорювалися актуальні питання та приклади щодо випадків ведення нечесної підприємницької практики у сфері надання побутових послуг по виконанню ремонтних робіт помешкань громадян та з виготовлення і монтажу металопластикової продукції.

26.01.2018 15:01

26 січня 2018 року в Палаці культури і творчості свій 65-ти річний ювілей святкував трудовий колектив рудоуправління Південного комбінату. 
«Цей колектив вирізняється особливою згуртованістю, дружньою атмосферою, гарними традиціями, які були закладені визначними людьми, нині ветеранами та підтримуються сьогоднішніми працівниками» - зазначив виконуючий обов’язки голови Інгулецької районної у місті ради Сергій Жеребило. Також, побажав ювілярам нових перемог, виказав найщиріші слова подяки ветеранам кар’єру та вручив відзнаки виконкому районної у місті ради

Переглянути фотозвіт

23.01.2018 16:01

В комунальній установі „Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) № 2 в Інгулецькому районі”, згідно запланованих заходів по установі  23.01.2018 року у відділенні денного перебування для людей похилого віку психологом (І категорії) установи проведений тренінг: „Кольорова терапія”. Під час його проведення  була зачитана лекція про влив кольорів у житті людини та як кожен колір може впливати на настрій в цілому. В ігровій формі проведена гумористична лотерея з заохочувальними призами. Наприкінці тренінгу відбулося закріплення матеріалу на малюнку. Психологом були надані (за потреби)  індивідуальні консультації щодо психологічного здоров’я людини. 

09.01.2018 15:01

              Протягом 2017 року в Інгулецькому районі м. Кривий Ріг зафіксовано 113 пожеж. Унаслідок яких загинуло 5 людей, з яких 1 дитина, та 2 людей отримало травми. Матеріальні збитки від пожеж склали 2545315 гривень. Найбільша кількість пожеж сталася через необережне поводження з вогнем громадянами.

              Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті, в екосистемах та на виробництві. Виконання елементарних правил пожежної безпеки допоможе запобігти біді.

` &else=