Суспільство

24.05.2018 14:05

23.05.2018 о 15.00 в адмінбудівлі профспілкового комітету приватного акціонерного товариства «ПІВДЕННИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» відбулася інформаційна зустріч із представниками трудового колективу, з метою інформаційного обміну, діалогу у сфері актуальних питань та новин захисту прав споживачів. У даному заході взяли участь: представники від трудового колективу підприємства, представники органів місцевого самоврядування: відділу  з питань захисту прав споживачів апарату Криворізької міської ради і виконкому та відділу розвитку підприємництва виконкому Інгулецької районної у місті ради. Було висвітлено деякі питання щодо змін у законодавстві:

- Щодо посилення контролю та відповідальності за виробництвом та обігом харчової продукції. Наголошено, що з настанням літнього періоду частішають випадки отруєнь від вживання неякісної м'ясної, рибної, молочної, кулінарної та кондитерської продукції. Висока температура сприяє швидкому розмноженню бактерій. А, до прикладу, улюблені салатики, які продаються в супермаркетах теж можуть загрожувати здоров'ю споживача влітку. По-перше, немає упевненості, що їх зберігають в належних умовах і температурному режимі, а по-друге, чи є ця продукція взагалі свіжою. Щодо тортів та тістечок з кремами, більшість з яких  робляться на основі масла або вершків. Насамперед, в такій продукції необхідно перевіряти термін вживання та умови зберігання. Згідно чинного законодавства за споживачем закріплено обов'язок знайомитися з відповідною інформацією про товар, а вже тільки потім робити свідомий вибір;

- Щодо змін в оформленні розрахункових документів та обов'язкової їх видачі за відповідним переліком групи технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій. Під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми (фіскальний чек), що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу. Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148, яке набрало чинності з 05 січня 2018 року, затверджені нові типові форми касових документів. У відповідь на запитання: «Чи можна продавати мобільні телефони та смартфони, що були у використанні, без застосування РРО?» було роз'яснено, що за поданням Мінекономрозвитку України Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено постановою Кабінету Міністрів України  від 16.03.2017 року № 231, згідно з яким до таких товарів належать, зокрема, смартфони та мобільні телефони, що мають згідно з УКТ ЗЕД код 8517 12 00 00. При цьому винятків щодо можливості незастосування РРО для техніки, яка була раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено. Отже, при роздрібній торгівлі мобільними телефонами, які були у використанні, фізичним особам — підприємцям — платникам єдиного податку необхідно проводити розрахункові операції із застосуванням переведеного у фіскальний режим РРО.

На останок спілкування до слухачів доведена інформація про зміни у законодавстві щодо надання житлово-комунальних послуг. Відповідно до ст. 26  розділу V Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VIII до 10 грудня 2018 року співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком повинні укласти нові договори з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електроенергії та природного газу) за кожним видом комунальної послуги. Згідно чинного законодавства споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Це означає, що споживач та виконавець мають укласти окремий договір, який конкретизує умови типового договору, уточнює їх, зважаючи на особливості будинку та прибудинкової території. 

У ході обговорення учасники заходу отримали пам'ятки з інформацією про основні аспекти означених питань.

22.05.2018 14:05

В КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) №1 в Інгулецькому районі» відбулась бесіда, присвячена до Дня Європи в Україні, яку провели працівники філіалу бібліотеки №9. У бесіді порушувались теми культурного та економічного життя різних держав, розмовляли про менталітет українців та європейських народів. В бесіді взяли участь як студенти «Університету третього віку», так і постійні відвідувачі, які знаходяться на обліку в центрі і які із задоволенням відвідують відділення денного перебування. Також відвідувачам були продемонстровані два короткометражні фільми, які висвітлювали історичні та сьогоденні події в Європі. 

19.05.2018 14:05

 

Відзначення Дня Європи для України є важливим кроком у зміцненні нашої країни як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

19 травня на території парку «Тернівський» розташувались Європейські країни, які обладнали сім районів міста. Інгулецький район представив Хорватію, яка є однією з мальовничих та найчистіших країн Європи. Саме Хорватії світ зобов’язаний модою на краватки. Тут цей аксесуар називається «ліжком» (cravat).

В імпровізованій хорватській країні працювали творчі майстерні, інформаційні та ігрові куточки, національна кухня

Центром експозиції був аутентичний національний костюм, якому понад 100 років.

Під час проведення концертної програми зразковий ансамбль народної пісні «Барвінок» виконав пісню на хорватській мові.

Переглянути фотозвіт

16.05.2018 14:05

 

  14 травня, за підтримки народного депутата К.Павлова, студенти Університету третього віку відвідали тематичну екскурсію по Кривому Рогу. Відвідавши музей та кар'єр ПГЗК, дізналися багато цікавого з життя та розвитку нашого району, а також поділились спогадами зі свого життя; із задоволенням слухали екскурсовода краєзнавчого музею, яка надала нові факти про розвиток міста, про його побут, про культурні та фольклорно-етнічні цінності Криворіжжя. На виставці народного мистецтва були представлені роботи дітей та відомих українських майстрів із вишивання, в'язання, художнього  розпису, плетіння, малювання, ліпнини. Виставка дала як духовне, так емоційно-фізичне натхнення і не залишила байдужою жодну людину, бо творчість спонукає до життя та надає крила. Студенти вдячні К.Павлову за організацію таких екскурсій, за те, що він не полишає людей поважного віку і дає можливість розвиватись у різних сферах.

Переглянути фотозвіт

15.05.2018 14:05

22 ТРАВНЯ СВІТ ВІДЗНАЧАЄ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БІОРІЗНОМАНІТТЯ

Щороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй у 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття.

Тема цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття є відзначення 25-річчя набрання чинності Конвенцією про біорізноманіття.

Конвенція про біорізноманіття була відкрита для підписання на Саміті Землі у Ріо-де-Жанейро у 1992 році та набула чинності у грудні 1993 року. Україна підписала Конвенцію у 1992 році, ратифікувала у 1994. 192 країни та Європейський Союз є сторонами Конвенції.

Конвенція про біорізноманіття – міжнародна угода щодо збереження біологічного різноманіття, сталого використання його компонентів та рівного розподілу вигод від використання генетичних ресурсів. Конвенція розроблена та прийнята для відповіді на всі загрози біорізноманіттю та екосистемним послугам, включаючи загрози від зміни клімату, шляхом наукових досліджень, розробленням інструментів стимулів та процесів, передачі технологій та практик та повного та активного залучення відповідних зацікавлених сторін, включаючи місцеві спільноти, молодь, НУО, жінок та бізнес.

Офіційний сайт Конвенції про біорізноманіття - http://www.cbd.int

Міжнародний день біорізноманіття це ще одна нагода привернути увагу до питань збереження біорізноманіття як основи підтримки життя і засобів для існування людства.

Людство отримує від біорізноманіття незліченні блага у вигляді екосистемних послуг. Екосистемні послуги створюють можливості для життя людей, шляхом надання їм їжі і чистої води, деревини, енергії, захисту від повеней та ерозії ґрунту, регулювання захворювань і клімату, сприяння запиленню культур і формуванню ґрунтів, а також забезпечення рекреаційних, культурних і духовних вигод. Добробут людства в світі докорінно і безпосередньо залежить від екосистемних послуг. Незважаючи на це, за останні кілька десятиліть рівень багатьох благ, які ми звикли отримувати від біорізноманіття, різко впав, у міру того, як біорізноманіття катастрофічно знижувалося повсюди на земній кулі.

Виконком Інгулецької районної у місті ради закликає приєднатись до відзначення Міжнародного дня біорізноманіття та зберігати і раціонально використовувати різноманіття життя на Землі на благо нинішнього і майбутнього поколінь.

Більш детальна інформація за посиланням  http://old.menr.gov.ua/index.php/protection/protection6/vykonannya/convencia

09.05.2018 14:05

В Інгулецькому районі є добра традиція, яку інгульчани не порушують багато років. З 1979 року 9 травня першими в Україні на світанку о 04.00 тисячі інгульчан урочистою ходою йдуть до пам’ятника загиблим  воїнам, щоб вшанувати пам’ять героїв, загиблих в роки Другої світової війни.

В святкуванні 73-ої річниці Великої Перемоги взяли участь Криворізький міський голова, народні депутати, керівництво району та духовенство.

По завершенню мітингу, відбулась церемонія покладання квітів до пам’ятника та меморіальних плит загиблим воїнам.

Переглянути фотозвіт

05.05.2018 13:05

     5 травня, з нагоди відзначення Дня Перемоги над нацизмом, мешканці старої частини Інгульця та Зеленого зібралися для того, щоб згадати та вшанувати героїв Другої світової війни. Разом із громадськістю, ветеранами у заходах із ушанування взяли участь голова Інгулецької районної у місті ради Є.Рижков, заступник голови районної у місті ради С.Жеребило, заступник голови Інгулецької районної у місті ради з питань діяльності виконавчих органів ради О.Кравченко, представники виконкому та його структурних підрозділів, учні та педагогічний колектив КЗШ № 101.

     Говорячи про історичні факти та цифри, голова Інгулецької районної у місті ради закликав присутніх, а особливо підростаюче покоління, завжди пам’ятати ціну Перемоги, не допускати війни та жити у мирі.

Переглянути фотозвіт

04.05.2018 14:05

   03 квітня 2018 року в Інгулецькому районі відбулися громадські слухання членів територіальної громади «Про встановлення побратимських стосунків міста Кривого Рогу з містом Жодіно (Республіка Білорусь)». Для участі в громадських слуханнях зареєструвалося 61 чоловік. На громадських слуханнях з довідкою про місто Жодіно виступили Кравченко О. С.- заступник голови Інгулецької районної у місті ради з питань діяльності виконавчих органів, Шемякін А. Р. - заступник голови профспілкового комітету ПрАТ «ІНГЗК», Цуркан З. М. - голова ради Інгулецької територіальної організації ветеранів. Зібрання одноголосно вирішило прийняти пропозицію «Про встановлення побратимських стосунків міста Кривого Рогу з містом Жодіно (Республіка Білорусь)» та укласти угоду про співпрацю та встановлення побратимських відносин між містом Жодіно (Республіка Білорусь) та містом Кривий Ріг (Україна).

Переглянути фотозвіт

02.05.2018 14:05

У Територіальному центрі соціального обслуговування №1 в Інгулецькому районі відбувся святковий концерт приурочений Дню Великої Перемоги, в якому взяв участь відомий у Кривому Розі колектив «Червона калина», художній керівник якого – Віктор Васильєв. Цей чоловік об'єднав навколо себе багатьох людей різних професій, які полюбляють солов'їну пісню. Репертуар колективу різноманітний, тому знов і знов хочеться приходити на їхні концерти.

Ще у концерті взяли участь викладачі різних шкіл. Гарно співали – Ірина Гаєвська (завуч з організаційної роботи, викладач музики у КЗШ № 115), та Тетяна Рященко (викладач музики у КЗШ № 67, а також викладач співів у Центрі дитячої творчості в Інгулецькому районі).

Ввсі гості із захопленням слухали артистів, згадували свої молоді роки, а хтось, навіть, дитинство. День Перемоги – це свято у наших серцях, у наших душах і ми будемо завжди пам'ятати тих, хто боронив нашу Вітчизну.

Шановні гості, приходьте на наші концерти, ми завжди вам раді!

Переглянути фотозвіт