Головна / Новини / Суспільство / Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міськради

Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міськради

В.Третяк: В умовах, коли з початку війни не було механізму спрямовувати бюджетні кошти на забезпечення військових, які захищають Кривий Ріг, величезну роль зіграли виключно приватні кошти
В.Третяк подякувала тисячам криворіжців, які щоденно надають допомогу.
За гроші міського бюджету можливо було забезпечити придбання тільки продуктів харчування і медикаментів, але допомога військовим була забезпечена - загальна сума вже перевищує кілька сотень мільйонів гривень, насамперед приватних коштів, які йдуть на підтримку боєздатності частин, що захищають місто.
С першого дня війни в структурі Ради оборони міста, а потім Військової адміністрації Кривого Рогу створено напрямок забезпечення. Деякі деталі роботи із забезпечення військових та іншої допомоги, які можна озвучувати на даний момент, розповіла під час сесії міськради заступник Голови Ради оборони міста - начальника Військової адміністрації Кривого Рогу Вікторія Третяк.
«Ми забезпечуємо необхідним наших військових, Нацгвардію, правоохоронців, бійців тероборони. Надаємо допомогу мешканцям міста та біженцям. Наша робота націлена не тільки на тих, хто стоїть на захисті безпосередньо Кривого Рогу, а й на тих, хто захищає та живе на дальньому периметрі. Зокрема на кордоні Херсонської та Дніпропетровської областей, де зараз точаться бої аби ворог не підійшов до нашого міста. Зазначу, що за гроші міського бюджету можливо було забезпечити придбання тільки продуктів харчування та медикаментів. Все, що стосується війни та забезпечення військових, можливо придбати виключно за приватні гроші. Тому що немає механізму, як на це направити бюджетні кошти. Тому використовуються виключно приватні кошти і на 90 відсотків це гроші Фонду «Українська перспектива». Наш підрозділ допомоги працює цілодобово. Ми надаємо все необхідне згідно заявок від командирів військових частин та їх уповноважених осіб», - сказала В. Третяк.
Вона розповіла про ключові напрями діяльності: «Сьогодні, 25 березня, пішов вже другий місяць війни, яку Росія розв’язала 24 лютого. Тому я не буду казати по деяких позиціях цифри, адже це може використати ворог. Перший напрямок, яким займається наш підрозділ забезпечення – підтримка наших захисників. Це – закупівля необхідної амуніції, обладнання, машин, пікапів, тепловізорів, снайперських прицілів, будівельних матеріалів та ще сотень різних позицій. Зокрема, це стосується придбання бронежилетів. Ми працюємо тут двома шляхами. Перший шлях – закупівля. Скажу чесно – ми вже дуже багато коштів заплатили, але до сих пір чекаємо на їх отримання. Міжнародні контракти на військові прилади – це дуже складно. Два-три тижні треба на оформлення документів, сертифікацію, акредитацію та інше. Тому, щоб не чекати, ми працюємо по другому шляху – налагодили своє виробництво. Закуповуємо матеріал для пошиття бронежилетів: тканину, фурнітуру, пластини. Ми шукаємо по всій Україні матеріали для бронежилетів. Закуповуємо в Києві, Дніпрі, Черкасах, з-під Чернівців привезли тощо. Пластини виготовляються в різних місцях – не буду казати де. Військові на полігонах обов’язково їх перевіряють і тільки після перевірки кожної пластини вставляємо їх в плитоноски, які ми також шиємо. Плитоноски виготовляємо по спеціальній технологїї, згідно стандартів НАТО. Це стосується і спеціального матеріалу в який огортається кожна пластина для того щоб осколки та уламки не нанесли шкоди солдатам. Підкреслюю – кожну пластину ми відстрілюємо та перевіряємо. Адже безпека наших солдатів – перш за все. Окрім бронежилетів, нами закуплені спальні мішки, каремати, все необхідне електрообладнання, оргтехніка, транспорт , бетонні блоки та плити, брус, ліс, пісок, плівка, оргтехніка. Багато закуплено генераторів, акумуляторів, квадрокоптерів, тепловізорів, біноклів, оптичних прицілів, рацій. Надається посуд, матраци та ліжка. Це все в тисячах і тисячах штук номенклатури щоденно. Окрім пошиву бронежилетів, ми розпочали в Кривому Розі також пошив форми, розгрузок, підсумків для гранат та боєприпасів і ношів-носилок. Ми навіть забезпечили пошив берців, згідно з заявками наших захисників.
Друге. Ми забезпечили повноцінне 2-х разове щоденне гаряче харчування всім захисникам Кривого Рогу. Їжа готується в школах нашими кухарами, перевіряється санепідслужбою - всі продукти та страви свіжі. Все це відвозиться на пункти дислокації військових.
Третій напрямок, в якому бере участь підрозділ забезпечення – поповнення стратегічного запасу міста продуктів та медикаментів за кошти міського бюджету. А останнім часом і завдяки отриманню гуманітарної допомоги із-за кордону та інших міст України. Нами налагоджені логістичні маршрути, відпрацьована процедура проходження через кордон, створені хаби, в тому числі за кордоном, в яких формуються гуманітарні конвої з різних країн, закріплені відповідальні.
Четвертий напрямок. За завданням Начальника Військової адміністрації Кривого Рогу Олександра Вілкула ми не лише наповнюємо стратегічний запас для Кривого Рогу, але й активно допомагаємо іншим містам та громадам. Ми допомогли Баштанці, місту-герою. Люди під руїнами тиждень були без харчування, без медикаментів. Вони звернулися до нас і ми одразу відправили їм 20 тон продуктів та медикаментів.
Потім ми завантажили їм ще 10 тон, вони надали нам перелік того, що необхідно, і ми це їм відправили. Приїздив мер Баштанки і він прямо сказав, що Кривий Ріг врятував Баштанку!
Ми також відправили гуманітарний вантаж на Нововоронцовку, Новокаховський район, Апостолове, Зеленодольськ, Широке, Покров та в інші громади. Завдяки тому, що Військова адміністрація Кривого Рогу своєчасно, одним із перших в Україні, створила стратегічний запас та налагодила логістику доставки в наше місто гуманітарної допомоги, Кривий Ріг зараз рятує тисячі українців в інших містах та селах.
Ми зміцнюємо оборону Кривого Рогу. На все це щоденно витрачаються колосальні кошти. Загальна сума вже перевищує декілька сотень мільйонів гривень, перш за все приватних коштів, що йдуть на підтримку нашої боєздатності. Війна показала, хто справжній патріот, а хто поїхав, заховався, забув про рідне місто! Про це ми будемо говорити, звичайно, після війни, але розуміємо це і зараз. Я вдячна також десяткам тисяч криворіжців, які щоденно надають допомогу.
Ми створили пункти прийому гуманітарної допомоги в кожному районі. Кожного дня десятки тисяч людей у Кривому Розі займаються допомогою обороні, допомогою цивільним і біженцям. Я пишаюсь кожним, хто долучається до цієї важливої справи! Олександр Юрійович Вілкул на минулій сесії запропонував встановити на одній із центральних площ пам’ятник вертольотчикам. Так і я хочу вже зараз вийти з пропозицією після нашої Перемоги встановити або пам’ятник, або назвати одну із вулиць Кривого Рогу на честь волонтерів - помічників захисникам Кривого Рогу. Повірте, це – не менший героїзм, ніж стояти на передовій! Як громадянка нашої країни, як мати, чий син воює зараз за Україну, я вдячна всім, хто зараз допомагає нашому місту та нашій країні перемогти ворога та захистити Україну.
Слава Україні!