Ризики стихійної торгівлі влітку
Стихійна торгівля м'ясом, молоком та іншими продуктами харчування «з рук» на вулицях та в інших невстановлених місцях заборонена, оскільки ці продукти харчування не відповідають санітарним нормам.
ШАНОВНІ мешканці району, є сенс замислитись над тим, в якій мірі ви можете нашкодити здоров'ю, якщо купуєте таку продукцію зі стихійних ринків, надаючи перевагу продуктам харчування, які реалізуються із землі, не замислюючись про їх якість, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і як вони транспортувались.
Не забувайте, не тільки продукція повинна перевірятися лабораторними дослідженнями, але й і продавці, які її продають повинні мати медичний огляд.
Купуючи продукти харчування на вулиці, покупець бере відповідальність на себе та повинен усвідомлювати всі ризики для здоров’я, оскільки якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють.
Якщо, наприклад, взяти молоко та молочні продукти, або м'ясо, то продавці повинні постійно надавати їх на перевірку. І при цьому власник корови чи свині повинен мати ветеринарну довідку про стан здоров’я тварини, від якої отримано молоко або м'ясо і де вказано, чи досліджувалась тварини на мастит, лейкоз та бруцельоз – хвороби, які можуть передаватись і людям. Якщо це реалізатор, то в нього має бути санітарна книжка із записами про обов’язкові медичні погляди.
Єдине законне місце для торгівлі харчовими продуктами, крім магазинів – це ринок або торгівельний майданчик. Саме там знаходиться державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, і надає продавцю товару експертний висновок установленої форми про те, що даний продукт придатний до вживання. Відповідальна особа ринку не має права надавати місця на торгівлю без висновків лабораторії, а фахівець лабораторії у свою чергу відповідає за якість продукції, що пройшла експертизу.
Придбані продукти харчування у невстановленому місці, у випадкової людини, в умовах, що не відповідають нормам його виготовлення та зберігання, у будь-який момент може обернутися великим лихом для покупця та його родини.
На сьогодні відділом розвитку підприємництва виконкому спільно з Держпродспоживслужбою здійснюється співпраця з Національною поліцією у питанні викорінення стихійної торгівлі і, відповідно, запобігання харчових отруєнь жителів району. Проводиться роз’яснювальна робота серед підприємців і громадян про всі ризики торгівлі «з рук» у невстановлених місцях, громадяни застерігаються від небезпеки, яка пов’язана із вживанням небезпечних продуктів та наголошують: не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі.
Пам’ятайте: стихійна торгівля може бути небезпечною для здоров’я!