Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення
Легалізація зайнятості населення та заробітної плати сьогодні є одним з пріоритетів державної політики. Відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє працівників, працевлаштованих таким чином, наступних важливих речей: гарантованої виплати заробітної плати два рази на місяць; права на щорічну основну відпустку; оплату лікарняного листка; захисту від незаконного звільнення; отримання офіційної вихідної допомоги у разі звільнення за ініціативою роботодавця та ще багатьох прав та соціальних гарантій.
Чинним законодавством про працю встановлено, що при укладанні з працівником трудового договору роботодавець доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати заробітної плати, підстави, згідно з якими можуть провадитися відрахування у випадках, передбачених законодавством.
Суб’єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами.
Важливо, аби наймані працівники влаштовуючись на роботу, зрозуміли, що легальні трудові відносини для них вигідніші. Працюючи нелегально, працівник в подальшому отримуватиме мізерну пенсію та допомогу по безробіттю. Та й роботодавець, працюючи у «тіні», також почувається невпевнено, адже ризикує, якщо до нього завітають з перевіркою.
Шановні роботодавці! Закликаємо Вас бути соціально відповідальними! Пам’ятайте, від Вас та Вашої сумлінності та доброчесності залежить добробут Вашого працівника та його родини, добробут і процвітання нашої країни!