Інформаційна кампанія з подолання незадекларовонної праці
16 вересня 2020 року в Інгулецькому районі в приміщенні кафе «Oliva» (ТРК «Зірка») для фізичних осіб-підприємців було проведено інформаційну зустріч з питань детінізації трудових відносин за участю спеціалістів відділу розвитку підприємництва і управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради, представників Криворізького міськрайонного центру зайнятості, відділу забезпечення наповнення бюджету №3 фінансово-економічного управління ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, інспекції з питань праці та зайнятості департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради. У ході зустрічі було надано роз’яснення щодо:
- правильності нарахувань, сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- правильності нарахувань на фонд оплати праці відповідно до встановленої мінімальної заробітної плати;
- практики застосування норм трудового законодавства в частині прийняття на роботу працівника, його стажування, або неповної зайнятості;
- неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, переваги офіційного працевлаштування та ризики незадекларованої праці;
- порядку проведення заходів державного контролю за додержанням законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин, порядку накладання штрафів у разі порушення трудового законодавства.
Суб’єкти господарювання мали змогу приймати активну участь в обговоренні інформації. По завершенню заходу усі присутні (25 фізичних осіб-підприємців) отримали брошури, інформаційні повідомлення та пам’ятки.