Головна / Оголошення / Інформація про проведену роботу районної комісії по контролю за соціально-економічним та правовим захистом працюючих мешканців району за 2022 рік

Інформація про проведену роботу районної комісії по контролю за соціально-економічним та правовим захистом працюючих мешканців району за 2022 рік

В районі створена та діє комісія по контролю за соціально-економічним та правовим захистом працюючих мешканців району (далі – районна комісія). Протягом звітного року, в рамках дії змін в чинному законодавстві під час воєнного стану, проводилась робота щодо легалізації найманих працівників, детінізації їх заробітної плати. Робота із суб’єктами господарювання проводилась за участю представників ДПС у Дніпропетровській області та Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

З початку року, згідно затвердженого графіку проведено 7 засідань районної комісії. Основні питання, які були розглянуті на засіданнях:

-  порушення   трудового   законодавства   в   частині   відсутності   трудових договорів з найманими працівниками;

-  недотримання виплати мінімальної ставки заробітної плати;

- використання необхідної чисельності найманих працівників в об'єктах бізнесу.

Під час проведення моніторингових заходів об’єктів бізнесу району із суб’єктами господарювання та найманими працівниками проводилась інформаційно – роз’яснювальна робота щодо питань необхідності оформлення трудових відносин, виплати заробітної плати не менше встановленого законодавством мінімуму, забезпечення соціальних гарантій працюючим,  щодо змін в чинному законодавстві. При проведенні співбесід з найманими працівниками та виявлені фактів неналежного оформлення трудових відносин з ними – роздавались пам’ятки стосовно виконання суб’єктами господарювання вимог трудового законодавства України та переваг легального працевлаштування найманих працівників.

На виконання рішення виконкому Криворізької міської ради від 12.03.2020 № 112 «Про превентивні заходи з легалізації «тіньової» зайнятості працівників сфери малого підприємництва», членами районної комісії по контролю за соціально-економічним та правовим захистом працюючих мешканців району впродовж звітного періоду проводились превентивні заходи щодо соціально-економічного захисту найманих працівників.

За результатами проведеної роботи за 2022 рік:

 

№ з/п

Вжиті заходи

Показники

за  2022 рік

1.

Обстежено об’єктів бізнесу (од.)

 

171

2.

Додатково легалізовано завдяки заходам комісії (чол.)

                             58

Основним порушенням, яке фіксується в процесі здійснення рейдів – знаходження на робочому місці найманих працівників на стажуванні без відповідно оформленого трудового договору. 

В управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради діє телефон «гарячої лінії» 096 043 85 68, за яким можна отримати консультації з питань соціально-економічного та правового захисту працюючих мешканців району, а також повідомити про факти порушень законодавства роботодавцями з цих питань. Інформацію про функціонування телефону «гарячої лінії» розміщено на офіційному вебсайті виконкому районної у місті ради. Впродовж звітного періоду на телефон «гарячої лінії» звернень не надходило.

З метою інформування суб'єктів господарювання щодо актуальних питань трудового законодавства, відділом розвитку підприємництва постійно розміщується інформація в Групі підприємців району, яка утворена в соціальній мережі Viber. З актуальною інформацією суб'єкти господарювання мають можливість ознайомитись на сайті Державної служби України з питань праці (консультаційна підтримка роботодавців; консультування онлайн; трудові відносини у воєнний час – питання/відповіді; вимушеним переселенцям – як шукати роботу безпечно; рекомендації: як працювати безпечно).

Також, в засобах масової інформації та на вебсайті виконкому Інгулецької районної у місті ради висвітлювались питання щодо відповідальності суб’єктів господарювання за недотримання вимог трудового законодавства України та переваг легального працевлаштування найманих працівників.

           Робота в даному напрямку продовжується.