Головна сторінка / Оголошення / Шановні мешканці Інгулецького району! Виконком Інгулецької районної у місті ради інформує!

Шановні мешканці Інгулецького району! Виконком Інгулецької районної у місті ради інформує!

          Починаючи з 1 липня настав термін сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за свої квартири та будинки. Цей податок нараховується фізичним особам – власникам об’єктів нерухомості за 2022 рік, згідно Податкового Кодексу України (ПКУ), виходячи з розміру ставки податку, яка встановлюється за рішенням сільської, селищної, міської ради або об’єднаних територіальних громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотки  мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2022 року (6 500,00 гривень).  Рішенням Криворізької міської ради від 30.06.2021 № 553 «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у м. Кривому Розі» у нашому місті встановлено ставки податку (залежно від місця розташування (зональності) та типів об’єктів нерухомості), значно меншого розміру ніж передбачено підпунктом 266.5.1 Податкового Кодексу України.

            Базою для оподаткування - є загальна площа об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб. Для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, площа для оподаткування становить:

-  для квартир – більше  60 кв. метрів; 

- для житлових будинків  – більше 120 кв. метрів;

- у разі одночасного перебування у власності квартири та житлового будинку  - більше    180 кв. метрів.   

          

             Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності. Якщо ви не отримали повідомлень про сплату податку, рекомендуємо звернутися до Державної податкової служби України у Дніпропетровській області, щоб дізнатися про нараховану суму податкового зобов’язання. Або самостійно переглянути в електронному кабінеті платника податків (на сайті Державної податкової служби України).

Реквізити для оплати:

р/р UA448999980334169878000004649,  

Отримувач:ГУДКСУ у Дніпропетровській області.

ЄДРПОУ: 37988155

Призначення платежу: податок на нерухоме майно з фізичної особи, код податку 18010201,  вказати своє  Прізвище, Ініціали.

 

 Гроші від сплати податку на нерухомість надходять до місцевих органів самоврядування. Від цих кошт залежить запорука розвитку громади, доходи її мешканців та скоріша наша перемога.