Головна / Оголошення / Управління праці та соціального захисту населення інформує

Управління праці та соціального захисту населення інформує

 29.01.2021 відбулася зустріч спеціаліста управління праці та соціального захисту населення з членами Інгулецької районної ради ветеранів, який довів до відома присутніх, що в Україні передбачено надання допомоги одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду.

Одинокою вважається особа, яка не має працездатних родичів, зобов’язаних за законом її утримувати.

Державна соціальна допомога на догляд встановлюється у розмір 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Станом на січень 2021 розмір допомоги на догляд для вищевказаної категорії осіб становить 707,60грн. (1769,00грн. х 40%).

Щоб отримати державну допомогу, необхідно подати наступні документи:

заяву;

медичний висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що особа потребує постійного стороннього догляду (видається в лікарні за місцем перебування на обліку у сімейного лікаря);

банківський рахунок.

Для призначення соціальної допомоги заява подається заявником особисто, поштою або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Допомога НЕ призначається особам з інвалідністю, яким відшкодовується витрати на догляд відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а також іншим особам за здійснення догляду, за якими виплачується компенсація на догляд. 

У разі виникнення питань, для отримання детальних роз’яснень звертайтеся за телефонами 94-71-71 або 0960438568, 0679147657