Головна / Оголошення / Інформація про створення ОСББ

Інформація про створення ОСББ

Відповідно до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» мешканці мають право створити Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Починати нову справу завжди трохи страшно. Але й цікаво. Створення ОСББ — справа нелегка, але вдячна.

ОСББ самостійно визначають кошторис утримання свого житла, розмір внесків на утримання будинку, структуру управління та формують штатний розклад працівників і їх заробітну плату (управителя, сантехніка, двірника, електрика, бухгалтера, консьєржа тощо), мають право оптимального вибору виконавців житлово-експлуатаційних послуг, самі визначають черговість проведення поточного ремонту і головне набувають реального впливу на якість цих робіт.

Відповідно до чинного законодавства основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

На відміну від будинків комунальної власності:

ОСББ як юридична особа, може отримувати кредит на проведення ремонтів, встановлення лічильників, облаштування прибудинкової території тощо.

ОСББ має особливості оподаткування - воно за законом не платить ПДВ та податок на прибуток у частині основної своєї діяльності. Новостворене ОСББ не буде відповідати за борги мешканців будинку, які у них залишилися перед комунальними підприємствами.

ОСББ має широкий простір вибору принципів свого господарювання. Так, згідно із статтею 11 цього Закону, загальні збори ОСББ можуть прийняти рішення про прийняття свого будинку на баланс і обслуговування підприємством будь-якої організаційно-правової форми, у т.ч. залишити на обслуговуванні у управителя, укласти з управителем договори лише на окремі послуги, самостійно проводити обслуговування житла або укласти прямі договори з постачальниками послуг.

Станом на сьогоднішній день в Інгулецькому районі зареєстровано 145 ОСББ. У 2019 році зареєстровано 23 ОСББ.

Для створення ОСББ необхідно:

Створити ініціативну групу з не менш трьох власників приміщень.

Ініціативна група розробляє статут ОСББ.

Ініціативна група проводить реєстрацію учасників зборів.

Новообране правління готує пакет документів для державної реєстрації.

У сучасних економічних умовах – ОСББ реальний крок до поліпшення надання якості послуг у житлово-комунальній сфері.

 

Консультація та допомога у підготовці документів:

Відділ житлово-комунального господарства

виконкому Інгулецької районної у місті ради,

каб. 300 та 303 телефони для довідок 94-80-01; 94-80-04