Головна / Новини / Суспільство / Алкоголь і тютюн - не для дітей

Алкоголь і тютюн - не для дітей

20.05.2021 та 21.05.2021 районною робочою групою з питань функціонування об’єктів бізнесу проведено чергові рейди в об’єктах торгівлі на житлових масивах Півд.ГЗК та Інгульця з метою запобігання правопорушенням у сфері обігу алкогольної і тютюнової продукції та продажу заборонених товарів дітям. Групою обстежено 12 магазинів та закладів ресторанного господарства, в яких не зафіксовано порушень щодо продажу дітям забороненої продукції, але ж у деяких об’єктах бізнесу було вказано на ряд недоліків правил торгівлі.

З продавцями та суб’єктами господарювання проведена інформаційно-розяснювальна робота по дотриманню ними чинного законодавства та у черговий раз зосереджено їх увагу щодо відповідальності за порушення закону.

Продавець алкогольних та тютюнових товарів зобов’язаний отримати від покупця паспорт, «якщо у продавця виникли сумніви стосовно віку покупця».

За порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами тягне за собою накладення штрафу від 6800 грн до 13600 грн. А за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку тягне за собою накладення штрафу від 3400 грн до 10200 грн з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Тож, у цьому році, працівниками поліції було складено 12 адмінпротоколів за ст.156 КУпАП, з них, по матеріалам якої вилучено та утилізовано фальсифікату: 43 літра алкогольних напоїв та 92 пачки тютюнових виробів та складено 5 адмінпротоколів на продавців об’єктів торгівлі, які продавали заборонену продукцію дітям.

Нагадуємо батькам про батьківські обов’язки щодо піклування та здоров'я своїх дітей в частині недопущення вживання дитиною алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за ухилення від батьківських обов’язків, за доведення неповнолітнього до стану сп’яніння, за розпивання алкоголю та куріння у громадських місцях.

            Також, нагадуємо про функціонування телефону «гарячої лінії» у структурних підрозділах виконкому Інгулецької районної у місті ради:

  • - (0564) 94-80-36 – служба у справах дітей (щодо повідомлення про факти продажу в об’єктах бізнесу алкогольної та тютюнової продукції дітям);
  • - (0564) 94-80-28; (0564) 94-80-17 – відділ розвитку підприємництва (щодо повідомлення про порушення чинного законодавства з питань захисту прав споживачів та незаконного обігу алкоголю та тютюну).