Головна / Оголошення / До уваги суб’єктів господарювання Інгулецького району!

До уваги суб’єктів господарювання Інгулецького району!

З настанням холодної пори року суб'єкти господарювання усіх форм власності для обігріву виробничих та офісних приміщень використовують газові, твердопаливні та рідкопаливні котли, які є стаціонарними джерелами викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Стаціонарне джерело забруднення атмосферного повітря - це підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу (наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 10.02.1995 №7).

Статтею 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» визначено, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися лише після отримання дозволу.

Дозвіл на викиди повинні мати підприємства, установи, організації та громадяни-суб'єкти підприємницької діяльності. Ця норма закону не розповсюджується на громадян, які використовують індивідуальне опалювальне обладнання для власних житлових будинків та квартир.

Згідно вимог чинного природоохоронного законодавства України для експлуатації газових, твердопаливних та рідкопаливних котлів суб’єктам господарювання необхідно:

- отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря із урахуванням вимог ст.11-111 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»;

- сплачувати екологічний податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (ст.10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст.240 Податкового кодексу України).

При цьому інформуємо, Постановою Кабінету Міністрів України від 18.03.2022 №314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» передбачено отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами викидів за декларативним принципом, шляхом подання до Міністерства економіки України декларації про провадження господарської діяльності.

Зокрема, у період воєнного стану право на провадження господарської діяльності може набуватися cy6єктами господарювання на підставі подання до Міністерства економіки декларації про провадження господарської діяльності, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензій a6o інших результатів надання публічних послуг).

Наголошуємо, згідно ст. 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», громадяни України зобов`язані здійснювати діяльність не порушуючи екологічні права інших суб’єктів на безпечне для життя та здоров’я навколишнє природне середовище.

Важливим фактором при експлуатації твердопаливних та рідкопаливних котлів є використання сертифікованого палива (дрова, пелети, брекети, вугілля, рідке паливо), що сприятиме зменшенню забруднення атмосферного повітря та забезпечить оптимальні умови життєдіяльності мешканців міста.