Головна / Оголошення / Інформація стосовно патронатних вихователів

Інформація стосовно патронатних вихователів

Останнім часом актуальною є тема патронатних вихователів. Тому розповімо детальніше. Отже, патронатними вихователями можуть стати сім’ї, які готові у себе вдома доглядати за дітьми, що потребують захисту. Таким особам гарантовані: грошове забезпечення в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних громадян на місяць, соціальна допомога на утримання дитини в розмірі 2,5 прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку, комплексна професійна підтримка від соціальних служб. 

Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними через різні життєві обставини. Бувають випадки, коли через недбалість або жорстоке поводження дітям загрожує небезпека. Інколи у дітей хворіють або помирають батьки й за ними нікому доглядати. Коли батьки з причини складних життєвих обставин не можуть опікуватися дітьми, то малечу на певний час беруть на виховання патронатні сім’ї.

Патронат вирішує одне з найскладніших завдань держави – надати дитині можливість зростати в безпеці та сімейному середовищі.

Вимоги до патронатного вихователя:

  • особа, яка досягла повноліття;
  • має громадянство України;
  • не має власних дітей віком до 4 років, дітей з інвалідністю, та має обмеження життєдіяльності;
  • має відповідні умови для перебування дитини/дітей (власне житло з окремою кімнатою для дитини);
  • має згоду від усіх членів своєї сім’ї, які проживають у помешканні, доглядати тимчасово влаштовану дитину;
  • має бути працевлаштованим лише як патронатний вихователь і не мати підробітку, щоб знаходитися поруч із дитиною постійно.

За детальною інформацією щодо створення патронатної сім’ї звертайтеся до служби у справах дітей виконавчого комітету Інгулецької районної у місті ради за адресою: площа Гірницької Слави, буд. 1, м. Кривий Ріг або за телефоном 94 – 80 – 34 та 94 – 80 – 36.