Головна / Соціальний захист населення / ДІЯЛЬНІСТЬ НАДАВАЧІВ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ В РАЙОНІ / «Територіальний центр соціального обслуговування №1»

«Територіальний центр соціального обслуговування №1»

Шановні мешканці Інгулецького району!

Запрошуємо до нашої установи всіх, хто потребує допомоги!

     В установі КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) №1 в Інгулецькому районі» Криворізької міської ради функціонують три відділення:
- відділення соціальної допомоги вдома;

- відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;

- відділення денного перебування.

     Комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) №1 в Інгулецькому районі» Криворізької міської ради надає такі соціальні послуги:

- догляд вдома;

- натуральна допомога;

- денний догляд, соціальна адаптація.

     Територіальний    центр   забезпечує   здійснення   своїми структурними підрозділами надання соціальних послуг наступним категоріям:

- особи похилого віку;

- особи з інвалідністю;

- особи з невиліковними хворобами, хворобами, що потребують тривалого лікування (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як на чотири місяці);

- особи/сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах через шкоду, завдану пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією, в тому числі внутрішньо переміщені особи.

     Територіальний центр забезпечує надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів (безоплатно), з установленням диференційованої плати в обсязі, визначеному державними стандартами, платно ( за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб) у визначеному законодавством порядку.

     Установа надає соціальні послуги в обсягах, визначених державними стандартами соціальних  послуг:

1) за рахунок бюджетних коштів:

а) незалежно від доходу отримувача соціальних послуг:

- особам з інвалідністю І групи;

- особам, яким завдано шкоди пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією  - всі соціальні послуги;

- іншим категоріям осіб – соціальні послуги, що надаються екстрено (кризово);

б) отримувачам соціальних послуг середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб, внутрішньо переміщеним особам- всі соціальні послуги; 

2) з установленням диференційованої плати:

з установленням диференційованої плати в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, надаються соціальні послуги отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;

3) за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб надаються соціальні послуги:

а) отримувача соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;

б) понад обсяги, визначені державними стандартами соціальних послуг.

Органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення про надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів іншим категоріям осіб. Для цього орган місцевого самоврядування приймає рішення (видає розпорядження) про перелік послуг, що надаються за рахунок бюджетних коштів, та/або звільнення окремих категорій осіб від плати за надання соціальних послуг. Тарифи на соціальні послуги визначаються згідно діючого законодавства.

     Відділення соціальної допомоги вдома згідно з умовами договору, затвердженим графіком роботи та індивідуальним планом надання соціальної послуги догляду вдома надає соціальну послугу постійно, періодично, тимчасово (протягом визначеного у договорі періоду).

      Соціальна послуга надається особам III групи рухової активності – 1–2 рази на тиждень (за необхідності), особам ІV групи рухової активності – 2–3 рази на тиждень (за необхідності);  особам V групи рухової активності.

      Основні заходи:

-ведення домашнього господарства;

-допомога у самообслуговуванні і догляді за дитиною з інвалідністю;

-допомога при пересуванні в побутових умовах (по квартирі);

-допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами;

-навчання навичкам самообслуговування і догляду за дитиною з інвалідністю;

-допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними;

-психологічна підтримка;

-надання інформації з питань соціального захисту населення;

-допомога в отриманні безоплатної правової допомоги .

     З метою забезпечення доступності соціальних послуг в установі функціонує мультидисциплінарна команда, яка надає комплекс соціальних послуг громадянам, не здатним пересуватися самостійно.

     Відділення  не  здійснює  надання соціальних послуг громадян, які потребують цілодобового стороннього догляду.

     Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надає соціальну послугу натуральна допомога. Відділення, виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази забезпечує отримувачів соціальних послуг продуктами харчування, одягом, взуттям, гарячими обідами, хлібом (отримувачі соціальних послуг на безоплатній основі), тощо. Якщо особа через часткову втрату рухової активності не може відвідати відділення, територіальний центр вживає заходів для доставки допомоги особі за місцем її проживання. Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надаються послуги перукаря, швачки, робітника з комплексного обслуговування і дрібного ремонту.

     Відділення денного перебування обслуговує громадян, які не мають медичних протипоказань для перебування в колективі та потребують соціально-побутової і психологічної адаптації, потребують сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб особи, організації дозвілля і відпочинку. Відділення денного перебування надає такі послуги як соціальна адаптація та денний догляд.

    Відділенням денного перебування щоденно проводяться заняття з оздоровчої профілактичної культури, діє тренажерна зала (для людей, які не мають протипоказань лікаря), надаються послуги медичної сестри. Згідно затвердженого графіку роботи відділення для підопічних проводяться факультативні заняття з таких дисциплін: світова література, музичне мистецтво, школа православ’я, арт-терапія, освоєння ІТ-технологій ( комп’ютерна грамотність), зі смартфоном на «ТИ», практична психологія, позитивна психологія. Окрім факультативних занять підопічні мають можливість користуватися комп’ютером з вільним доступом в Інтернет, переглядати улюблені телепередачі, фільми та відеоролики, проводити час за настільними іграми та займатись рукоділлям. Проводяться концертні, концертно-патріотичні, благодійні програми за участю аматорських колективів міста.

Соціальні послуги не надаються у разі наявності:

- договору довічного утримання або спадкового договору;

- медичних протипоказань для прийняття на обслуговування: наявність інфекційних захворювань, залежності від психоактивних речовин, алкоголю, психічних захворювань, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.

У разі виявлення у громадянина, зазначених медичних протипоказань, працівники установи зобов'язані надати йому інформацію про можливі шляхи отримання необхідного йому надання соціальних послуг в інших установах.

Для отримання соціальних послуг необхідно звернутися з заявою до управління праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради (адреса: м. Кривий Ріг, пр. Південний, буд. 1, телефон для зв’язку – 096-043-85-68) або безпосередньо до нашого територіального центру.

Комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) №1 в Інгулецькому районі» Криворізької міської ради розташований за адресою: м. Кривий Ріг, вул П. Мирного, буд. 9.

Графік роботи установи:

Пн-Пт  900 - 1630

Перерва  1230 – 1300

 

Контактна інформація:

Електронна пошта: e-mail: tcso.ing1@ukr.net

Телефон для зв’язку: 098-453-99-02

 Завжди готові відгукнутися на ваше звернення і надати необхідну допомогу!