Головна / Новини / Суспільство / Інформація про проведену роботу комісії по контролю за соціально-економічним та правовим захистом працюючих мешканців району за 2020 рік

Інформація про проведену роботу комісії по контролю за соціально-економічним та правовим захистом працюючих мешканців району за 2020 рік

В районі створена та діє комісія по контролю за соціально-економічним та правовим захистом працюючих мешканців району. Протягом звітного року проводилась робота щодо легалізації найманих працівників, детінізації їх заробітної плати.

З початку року, згідно затвердженого графіку, проведено 12 засідань районної комісії по контролю за соціально – економічним та правовим захистом працюючих мешканців району. Основні питання, які були розглянуті на засіданнях:

-  порушення   трудового   законодавства   в   частині   відсутності   трудових договорів з найманими працівниками;

-  недотримання виплати мінімальної ставки заробітної плати;

- використання необхідної чисельності найманих працівників в об'єктах бізнесу.

На виконання рішення виконкому Криворізької міської ради від 12.03.2020 № 112 «Про превентивні заходи з легалізації «тіньової» зайнятості працівників сфери малого підприємництва», членами районної комісії по контролю за соціально-економічним та правовим захистом працюючих мешканців району впродовж звітного періоду проводились превентивні заходи щодо соціально-економічного захисту найманих працівників.

За результатами проведеної роботи за 2020 рік:

№ з/п

Вжиті заходи

Показники

за  2020 рік

1.

Обстежено об’єктів бізнесу (од.)

 

299

2.

Додатково легалізовано завдяки заходам комісії (чол.)

73

При проведенні моніторингу, з метою підвищення соціальної  відповідальності серед суб’єктів малого підприємництва,  членами комісії здійснювалась роз’яснювальна робота з питань необхідності оформлення трудових відносин, виплати заробітної плати не менше мінімального розміру, забезпечення соціальних гарантій працюючим. При проведенні співбесід з найманими працівниками та виявленні фактів неналежного оформлення трудових відносин з ними - роздавались пам’ятки щодо набуття права на призначення пенсії, врахування страхового стажу та розміру пенсійних виплат.

На «телефон довіри» з питань цивільно – трудових відносин (94 71 69) через мережу Інтернет, медіа та інші ресурси з питань цивільно – трудових відносин,  що діють у  виконкомі Інгулецької районної у місті ради, з початку року надійшло три звернення, які були вчасно розглянуті та надані роз'яснення заявникам.

Районною робочою комісією постійно долучаються суб’єкти господарювання до соціального діалогу щодо забезпечення європейського підходу до вирішення питань легального оформлення трудових відносин. Доступність до інформації з питань дотримання чинного законодавства у сфері трудових відносин висвітлюється через засоби масової інформації (соціальні мережі «Вайбер», «Фейсбук», офіційний веб портал виконкому районної у місті ради), через семінари для суб’єктів господарювання та інформаційні зустрічі у трудових колективах.

З початку 2020 року спеціалістами управління праці та соціального захисту населення виконкому проведено обстеження 302 суб’єктів господарювання з питання дотримання виплати заробітної плати працівникам не нижче законодавчо встановленого рівня.

   Робота в даному напрямку продовжується.