Головна / Оголошення / До уваги суб’єктів господарювання, які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів

До уваги суб’єктів господарювання, які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів

11.02.2021 у виконкомі Криворізької міської ради відбулося засідання комісії з визначення розміру збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам, які використовують земельні ділянки без правоустановчих документів. 

Запрошені суб’єкти господарювання інформували присутніх на комісії про стан оформлення правоустановчих документів на займані земельні ділянки та надавали пояснення щодо:

- відсутності документів на право користування земельною ділянкою;

- несплати орендної плати;

-невиконання рішення в частині терміну укладання та державної реєстрації договору оренди тощо.

З кожним суб’єктами господарювання проведено роз’яснювальну роботу та запропоновано заключити договір на реструктуризацію земельного боргу .

Також, суб’єктам господарювання рекомендовано розглянути можливість укладання з Криворізькою міською радою попереднього договору оренди земельної ділянки.

Виконком районної в місті ради інформує громадян та суб'єктів господарювання району про необхідність термінового оформлення правовстановлюючих документів на землю при використанні земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, які належать громадянам та суб'єктам господарювання на праві приватної власності.

У випадку відсутності правовстановлюючих документів на займані земельні ділянки до 15.03.2021, виконкомом районної у місті ради будуть направлені листи до надавачів житлово-комунальних послуг щодо можливості відключення об’єктів нерухомості від інженерних мереж водопостачання та електроенергії.

Також повідомляємо, що з 1 січня 2021 року набуло чинності рішення Криворізької міської ради від 30.06.2020 №4799 «Про встановлення ставок плати за землю та пільг із земельного податку на території м. Кривого Рогу у 2021 році» , згідно якого для фізичних та юридичних осіб, які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів на землю, ставка податку становить 3,0 відсотки від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

З початком 2021 року всі суб’єкти господарювання, які мають у власності або користуванні земельні ділянки, самостійно обчислюють суму плати станом на 1 січня і надають контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки відповідну податкову декларацію. Нагадаємо, що цей обов’язок передбачений статтею 286 Податкового кодексу України.