Головна / Оголошення / Про роботу районної комісії по контролю за соціально-економічним та правовим захистом працюючих мешканців району за 2023 рік

Про роботу районної комісії по контролю за соціально-економічним та правовим захистом працюючих мешканців району за 2023 рік

В районі створена та діє комісія по контролю за соціально-економічним та правовим захистом працюючих мешканців району (далі: районна комісія). Протягом звітного року проводилась робота щодо легалізації найманих працівників, детінізації їх заробітної плати, в рамках дії змін в чинному законодавстві під час воєнного стану.

 З початку року, згідно затвердженого графіку, проведено 12 засідань районної комісії. Основні питання, які були розглянуті на засіданнях:

- порушення трудового законодавства в частині відсутності трудових договорів з найманими працівниками;

-  недотримання виплати мінімальної ставки заробітної плати;

- використання необхідної чисельності найманих працівників в об'єктах бізнесу.

Членами районної комісії, під час моніторингу щодо забезпечення превентивних заходів у сфері легалізації найманої праці у суб’єктів господарювання малого та середнього бізнесу району, проводилась інформаційна робота серед працівників та роботодавців щодо роз’яснення негативних наслідків отримання заробітної плати                       «у конвертах» та неофіційного працевлаштування, залежності страхового стажу та розміру соціальних виплат від рівня офіційної заробітної плати, а також з питань працевлаштування внутрiшньо перемiщених осiб, вiдповiдальностi роботодавцiв за порушення законодавства про працю. Активну участь в роботі районної комісії приймали представники ГУ ДПС у Дніпропетровській області, ГУ ПФУ в Дніпропетровській області. Роздавались пам’ятки стосовно виконання суб’єктами господарювання вимог трудового законодавства України та переваг легального працевлаштування найманих працівників. 

На виконання рішення виконкому Криворізької міської ради від 12.03.2020 №112 «Про превентивні заходи з легалізації «тіньової» зайнятості працівників сфери малого підприємництва», членами районної комісії впродовж звітного періоду проводились превентивні заходи щодо соціально-економічного захисту найманих працівників.

За результатами проведеної роботи за 2023 рік:

№ з/п

Вжиті заходи

Показники

за  2023 рік

1.

Обстежено об’єктів бізнесу (од.)

 

423

2.

Додатково легалізовано завдяки заходам комісії (чол.)

                                  185

В управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради діють телефони «гарячої лінії»: 096 043 85 68; 0564 94 71 69, за якими можна отримати консультації з питань соціально-економічного та правового захисту працюючих мешканців району, а також повідомити про факти порушень законодавства роботодавцями з цих питань. Інформацію про функціонування телефонів «гарячої лінії» розміщено на офіційному вебсайті виконкому районної у місті ради. З початку поточного року на телефони «гарячої лінії» надійшло 7 звернень від мешканців району з питань дотримання чинного законодавства у сфері трудових відносин. Всі питання вирішувались згідно наданих повноважень.

З метою соціального захисту працюючих мешканців району в засобах масової інформації та на вебсайті виконкому Інгулецької районної у місті ради висвітлювались питання щодо відповідальності суб’єктів господарювання за недотримання вимог трудового законодавства України та переваг легального працевлаштування найманих працівників.

Робота продовжується.