Головна / Оголошення / Безпека на воді!

Безпека на воді!

 УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧВЙНИХ СИТУАЦІЙ

ТА ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ  НАСЕЛЕННЯ ПОПЕРЕДЖАЄ:

 

ВОДА НЕ ПРОЩАЄ ЛЕГКОВАЖНОСТІ

        Прийшло тепло, а разом з ним з′явилися і перші жертви – народ у нас любить плавати і пірнати там, де робити це заборонено. Треба пам′ятати, що через обмежене фінансування рятувальників місць відпочинку на воді у нас обмаль. Тому, щоб не трапилося найгіршого, потрібно дотримуватися правил поведінки на воді.

Від чого тонуть люди ?

Від пустощів у воді – „топлять” одне одного; хапають за ноги людину, яка цього не очікує; підкидають удвох-утрьох одного на невеликій глибині – можна вдаритися головою об дно; з розгону пірнають у незнайомому місці і ламають шиї. Запливають на матрацах, камерах тощо, не вміючи добре плавати; загубивши „плавзасіб”, вже не в змозі дістатися берега. Таке саме відбувається при невмілому використанні човна, якщо він перевернеться. У дев′яти із десяти випадків чоловіки (жінки - рідше) йдуть на дно після вживання алкоголю. Лікарі підкреслюють: додатково розігрітий організм гостріше сприймає перепади температур. Занурившись у воду, людина може отримати холодовий шок і, навіть, не наковтавшись води, зникає у глибині. У декотрих від перепаду температур трапляються спазми серця, судин. Загибель дітей – тільки вина дорослих.

Допоможи собі сам !

Не заходьте у воду в незнайомому для Вас місці. Купатися краще там, де є рятувальні служби. Якщо Ви напідпитку, будьте обережні – Ви можете переоцінити свої сили. Купаючись на „дикому” пляжі, у незнайомому місці, не пірнайте з берега, гірки, дерева. У воду треба входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Прибережні води, як правило, засмічені склом, консервними банками та іншим мотлохом. Особливо слідкуйте за дітьми, - їхня поведінка у воді не передбачувана. Потрібно до плавок прикріпити шпильку. Якщо далеко від берега судорога зведе руку чи ногу,  укол шпилькою допоможе відновити еластичність м′язів. Пам′ятайте: дуже часто тонуть ті, хто вміє плавати, але надто самовпевнені. Якщо Ви розгарячілі, то різниця між температурою тіла і водою приблизно двократна. Утримуйтесь від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків.

Як врятувати потопаючого?

Насамперед витягніть його на берег, покладіть на спину, очистіть дихальні шляхи. Зробіть врятованому 2 – 3 повільні вдих – рот у рот. Якщо повітря від Ваших вдихів не проходить у легені постраждалого – зробіть 6-10 поштовхів руками під грудиною. Знов прочистіть дихальні шляхи і повторіть 2 вдихи. Повторіть поштовхи під грудиною - треба наповнити повітрям легені постраждалого. Обов′язково слідкуйте за пульсом постраждалого, перевіряйте його не менше 10 секунд. Якщо пульс відсутній – робіть непрямий масаж серця. Постраждалий отямився – не дозволяйте йому тут же підвестись, хай роздихається. Зверніться до оточуючих, можливо, серед них є медпрацівник. За можливістю викличте „швидку допомогу”.

 

Виконуючи ці поради, Ви отримаєте не тільки задоволення від купання, але й наберетесь здоров′я.