Заклади культури
Діяльність закладів культури району спрямована на піднесення культури та духовності молодого покоління, утвердження здорового способу життя та належного стану моральності, виховання на основі традиційних, духовних і культурних цінностей.
Основними напрямками роботи закладів культури району є:
- реалізація в районі державної політики у сфері культури та мистецтв;
- організація дозвілля мешканців району;
- організація і проведення фестивалів;
- організація і проведення районних свят до державних та професійних дат.
Повсякденне життя учня, студента в основному складається з буденних справ (навчання, професійна діяльність, домашня робота, інше). У вихідні дні він має можливість відпочити і набратися сил для подальшого навчання
Але є особливе – це дозвілля, коли діти, підлітки чи молодь не просто відпочивають, а збираються у колі близьких, друзів, знайомих, однокласників, щоб разом поспілкуватися, цікаво провести час. Тому так важливо навчити їх з користю розпоряджатися своїм вільним часом.
З метою формування повноцінної, соціально-активної особистості та профілактики негативних проявів у дитячому та молодіжному середовищі в районі існує мережа закладів культури, робота яких направлена на підтримку обдарованих дітей та розвиток духовності.
На території району функціонують 8 закладів культури: 1 відомчий Палац культури, 1 комунальний Палац культури, 2 комунальних заклади спеціалізованої мистецької освіти, 2 бібліотеки для дітей та
2 бібліотеки для дорослих.
Діяльність творчих працівників закладів культури направлена на удосконалення умов розвитку аматорського мистецтва, організації відпочинку всіх вікових категорій. Творчі колективи району приймають активну участь у всіх міських святкових заходах. Особливо треба відзначити активну участь у підготовці та проведенні театралізованого свята до Дня міста.
З метою змістовного дозвілля дітей та підлітків району під час зимових та літніх канікул проводяться чисельні культурно-масові заходи для дітей, підлітків та молоді, спрямовані на забезпечення їх повноцінного відпочинку та оздоровлення. Не одноразово за підсумками міського Новорічного огляду-конкурсу - Інгулецький район у числі кращих.
Візитною карткою району є проведення знаних не тільки у місті, а й у Дніпропетровській області та інших регіонах України фестивалів, що проходять за ініціативи виконкому Інгулецької районної у місті ради.
Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості «СРІБНЕ ДЖЕРЕЛЬЦЕ» проводиться на базі КЗ "Палац культури "Інгулець" КМР, при підтримці управління культури виконкому Криворізької міської ради, виконкому Інгулецької районної у місті ради, ПрАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат», КЗ "Палац культури "Інгулець" КМР.
За час існування у фестивалі прийняли участь колективи і виконавці міст: Кривого Рогу, Дніпропетровська, Донецька, Макіївки, Маріуполя, Київа, Чернівців, Жовтих Вод, Зеленодольська, Орджонікідзе, Нікополя, Миколаїва, Шостки, Харкова з міста Суми та інших. Із Беларусі – міста Жодіно. Із Сербії – міста Аранжеловац. Щорічно фестиваль приймає майже 1000 учасників.
Головою журі вже традиційно є Андрійчук Петро Олександрович професор інституту мистецтв Київського національного університету культури і мистецтв, секретар Національної Всеукраїнської музичної спілки, заслужений працівник культури України
До складу журі входять: Оксана Пекун – Народна артистка України (м. Київ); Володимир Коваленко - автор і керівник проекту “ Folk m’usic”, музичний продюсер Першого національного каналу (м. Київ); Лариса Гелун - викладач академії танцю ім. Сержа Лифаря, заслужений працівник культури України (м. Київ); Євгенія Бондар - кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри хорового диригування Одеської національної музичної академії; Сергій Вапнічний - керівник балету «EGO», директор хореографічної студії «АРТИСТ», учасник багатьох телевізійних програм на телеканалах України (м. Київ); Наталя Демченко - викладач вищої категорії Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв, член національної спілки хореографів України.
Великою популярністю серед аматорських колективів регіону користується Міський фестиваль «Мистецьке свято «Душі криниця», який проходить напередодні старого Нового року на базі Палацу культури і творчості АТ «ПІВДЕННИЙ ГЗК» за ініціативи виконкому Інгулецької районної у місті ради, при підтримці управління культури виконкому Криворізької міської ради та акціонерного товариства «Південний гірничо-збагачувальний комбінат». В рамках фестивалю-конкурсу проходять виставки виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та народні гуляння «Свято зими».
Ми пишаємось творчими колективами району, які кожного року поповнюють скарбницю нагород за перемоги у престижних конкурсах і фестивалях України, близького та дальнього зарубіжжя, є неодноразовими володарями найвищої відзнаки - «Гран-Прі»:
- зразковий театр естрадної пісні «Містер Норд» КЗ "Палац культури "Інгулець" КМР
(кер. Маріанна Мясоєдова);
- народний колектив бального танцю «Ритм» КЗ "Палац культури "Інгулець" КМР
(кер. Валентина Воронова);
- народний вокальний колектив «Лунный свет» КЗ "Палац культури "Інгулець" КМР
(кер. Світлана Волобоєва);
- Зразковий аматорський ансамбль народної пісні «Барвінок» КЗСМО «Музична школа №7» КМР
(кер. Оксана Мамоненко та Світлана Заріцька).

![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |

![]() |
![]() |
![]() |
Комунальний заклад спеціалізованої мистецької освіти «Музична школа №6» Криворізької міської ради
![]() |
Контингент учнів – 230 чол. В школі працює 20 викладачів.На мікрорайонах Східний1, Східний 3 при загальноосвітніх школах № 81 (1989 р.) та № 130 (1996 р.) було відкрито філії.
З дня заснування школи та по теперішній час існує хор старших класів (засновник Латкова О.М.).
|
![]() |
Учні школи також відвідують ансамбль скрипалів, ансамбль флейтистів, ансамбль гітаристів, який є переможцем Всеукраїнських, обласних, міських фестивалів.
Учні загальноосвітніх шкіл району протягом року із задоволенням відвідують концерти із циклу «Філармонія школяра».
Багато випускників школи працюють у сфері культури та мистецтва у багатьох містах нашої країни та зарубіжжя.
|
Комунальний заклад спеціалізованої мистецької освіти «Музична школа №7» Криворізької міської ради
![]() |
Сьогодні контингент учнів складає 467. В школі працює 30 викладачів.
Учні школи відвідують такі колективи: хор молодших класів, хор старших класів, ансамбль скрипалів.
Знаний не тільки у місті ансамбль української пісні «Барвінок» протягом багатьох років є учасником і лауреатом Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів.
|
![]() |
Школа виростила ціле сузір`я яскравих особистостей і по праву пишається своїми випускниками,
серед них Олена Василівна Єпімахова – ім`я якої внесено в «Енциклопедія Криворіжжя».
Олена Василівна є одним із авторів Програми для музичної школи музичного відділення шкіл естетичного виховання «Українська та зарубіжна музичні літератури» (м.Київ, 2007).
У 2011 році О.Єпімахова нагороджена нагрудним знаком «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня.
|
![]() |
Сьогодні бібліотека задовольняє інформаційні потреби користувачів в освіті і самоосвіті, моральному становленні. Фонд книгозбірні складає більше 24 тисяч примірників, документів. Особливою увагою користуються технічні й природничі видання, література дозвілевого характеру та на допомогу вивченню шкільної програми. Найважливішим напрямом роботи бібліотеки стає інформатизація всіх процесів діяльності бібліотеки.
Працівниками бібліотеки проводиться чимало цікавих літературно – мистецьких заходів. В їх числі: народознавчі години: «Воскресіння – то велика радість…»; «Кринице, дай мені водиці»; «Хресту Твоєму, Владико, поклоняємось всі днес!»; етнокалейдоскоп «Повниться за вінця благодаті дар, Що дає нам Трійця світу Володар»; свято «Хай Миколай у вишиванці розбудить подарунком вранці» та ін.
Вкрай актуальна проблема сьогодні – формування у користувачів національної свідомості, громадянськості та патріотизму. Починаючи з 2008 року бібліотека працює як бібліотечно – інформаційний центр по народознавству «Люби і знай свій рідний край, і все, що зветься Україна».У 2009 та 2010 р.р. бібліотека займала І місце в загальносистемному конкурсі «Краща бібліотека року».
|
![]() |
Бібліотека працює за цільовою програмою розвитку «Тут все священне, все твоє, бо зветься просто рідним краєм», яка розрахована на 10 років, і включає слідуючи напрямки:
- вивчення рідного краю;
- пошуки нових відомостей;
- оформлення їх у вигляді тематичних папок, папок-досьє, в яких зберігаються статті, повідомлення певної тематики;
- надання користувачам документальні джерела та інформацію про рідний край.
Кожного року бібліотека проводить тиждень краєзнавства «Благословенний будь, мій краю!»: обов’язковою є книжкова виставка «Літопис рідного краю»; проводяться огляди літератури та періодики, конкурси малюнків «Мальовничі куточки Інгульця», голосні читання творів криворізьких авторів як дорослих, так і маленьких («Ластів’ята»), заочні екскурсії по Дніпропетровській області, вулицями міста Кривого Рогу, екологічні ігри, вікторини. Колектив у постійному пошуку нових форм і методів роботи з читачами з популяризації зібраного матеріалу про рідний край.
|
Бібліотека-філія №9
![]() |
В приміщеннях бібліотеки розміщується система бібліотечних каталогів і картотек доступність і наочність яких зручна для користувачів, а організація інформації повністю відображає склад книжкового фонду бібліотеки.
Бібліотека обслуговує всі категорії користувачів, але найбільше користувачів – це учнівська молодь і студенти вузів і технікумів. Як храм науки і культури бібліотека виконує одну із своїх функцій – сприяє вихованню гармонічної, морально досконалої особистості.
На абонементі оформлено комплекс стендів, де користувачі можуть отримати відповідну інформацію. З метою підвищення бібліотечної грамотності користувачів персонал бібліотеки проводить бібліотечні уроки, консультації, екскурсії, індивідуальні та колективні бесіди з культури читання.
|
Бібліотека-філія №21 Комунальний заклад культури «Міська бібліотека для дорослих»
![]() |
Фонд бібліотеки становить 24,120 примірників. До фонду бібліотеки належать збірки українських, російських та зарубіжних класиків. А до послуг користувачів широкий вибір суспільно-політичної, природознавчої, мовознавчої, літературознавчої, мистецтвознавчої літератури та літератури з питань вітчизняної світової історії, етнографії, технічної та іншої літератури. Бібліотека має читальний зал та абонемент. Бібліотека обслуговує студентів, учнів шкіл, пенсіонерів, службовців, робітників та інше доросле населення нашого мікрорайону.
Популяризація літератури здійснюється проведенням масових заходів для учнів шкіл. Це вечори,уроки народознавства, вікторини, години спілкування, історичні подорожі, уроки мужності, вечори пам’яті.
Бібліотека координує роботу з територіальним центром соціального захисту малозабезпечених людей та інвалідів та радою ветеранів. Разом з радою ветеранів проводяться заходи: години поезії «Поезія моя – ти із окопу», до Дня Перемоги. до Дня партизанської слави вечір-спогад «України мужні сини».
|