Головна сторінка / Довідник споживача / Якщо Ви вибрали собі меблі і вирішили їх купувати, не поспішайте віддавати гроші

Якщо Ви вибрали собі меблі і вирішили їх купувати, не поспішайте віддавати гроші

На сьогоднішній день в місті здійснюють реалізацію та надають послуги з виготовлення меблів понад сотню суб’єктів господарювання. З одного боку така ситуація спричиняє виникнення здорової конкуренції і у споживача є можливість вибирати саме той товар, який йому необхідний, а з другого боку постає питання: Чи якісний та безпечний той товар, що він придбаває з свої гроші? Адже кожен покупець, сплачуючи кошти, хоче в замін отримати якісні, зручні та безпечні меблі.

Тож, якщо Ви вибрали собі меблі і вирішили їх купувати, не поспішайте віддавати гроші. Чому?

 Статистика дуже сумна. В результаті проведених перевірок встановлено, що у понад 70% випадків здійснюється реалізація меблів невідомого виробництва, без відповідних документів, що засвідчують якість і безпеку товарів.

Відповідно до наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 19 квітня 2007 року № 104 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами" кожний меблевий виріб повинен мати маркування. Маркування передбачає наявність інформації про найменування підприємства-виробника, його адресу, товарний (фірмовий) знак, назву виробу, артикул, дату виготовлення, позначення нормативного документа.

Майже 70% перевіреної продукції знаходилось в реалізації без відповідного маркування, що, в свою чергу, є грубим порушенням діючого законодавства в сфері захисту прав споживачів.

Тож, перед тим як придбати меблі, що Вам сподобали, необхідно пересвідчитись чи дійсно це якісні та безпечні меблі.

По-перше, зверніть увагу на маркування. На маркувальному ярлику повинна бути наступна інформація:

  • - найменування підприємства-виробника та його адресу;
  • - товарний (фірмовий) знак;
  • - назву виробу;
  • - артикул;
  • - дату виготовлення;
  • - позначення нормативного документа, згідно якого виготовлено виріб.

Наявність на цінниках такої інформації, як, наприклад: меблі виробництва Росії, України, Італії, м. Черкас, м. Ужгороду тощо, - не є маркуванням.

Відсутність маркування свідчить про те, що Ваші меблі можливо виготовлені в найближчому підвалі чи гаражі, і що виробник даного виду меблів не хоче відповідати за якість виготовленої продукції. Придбаваючи такі меблі, Ви самостійно погоджуєтесь з такими фактами і, відповідно, сумнівною якістю та походженням тих товарів, за які сплачуєте кошти.

По-друге, у разі сумніву щодо виробника, зазначеного на ярлику маркування, попросіть у продавця документ про якість товару, виданий виробником. Там обов’язково повинна бути вказана назва підприємства-виробника, його адреса та телефон.

По-третє, при купівлі обов’язково вимагайте видачу чеку або розрахункової квитанції. Це документ, що підтверджує факт придбання товару і в майбутньому зможе Вам допомогти у захисті своїх споживацьких прав.

При оформленні замовлення на виготовлення меблів, вимагайте обов’язкового укладення договору в якому повинні бути узгоджені терміни виконання та вартість замовлення, ескізи (рисунки) та розміри виробу, матеріали, колір, фурнітуру тощо.

 

Зверніть особливу увагу на те, що корпусні збірно-розбірні меблі, які поставляються в розібраному вигляді, повинні мати інструкцію для складання, схему монтажу і документ про комплектацію. Кожна деталь повинна мати свій номер та номер виробу і набору (гарнітура). Номери деталей мають відповідати номерам, зазначеним в інструкції із складання, схемі монтажу і документах про комплектацію. До наборів (гарнітурів) меблів має додаватися інструкція з експлуатації та догляду за меблями