ЯКЩО ЛЮДИНА ТОНЕ:

  1. Відразу голосно звіть на допомогу: "Людина тоне"!
  2. Попросіть викликати рятувальників за телефоном «101» та швидку медичну допомогу за телефоном «103».
  3. Киньте тому, хто тоне рятівний круг, довгу мотузку з вузлом на кінці.
  4. Якщо добре плаваєте, зніміть одяг і взуття та уплав дістаньтеся до того, хто тоне. Заговоріть з ним. Якщо почуєте адекватну відповідь, сміливо підставляйте йому плече в якості опори і допоможіть допливти до берега. Якщо ж потопаючий знаходиться в паніці, схопив вас і тягне за собою у воду, застосовуйте силу. Якщо звільнитися від захоплення вам не вдається, зробіть глибокий вдих і пірніть під воду, захоплюючи за собою потопаючого. Він обов'язково відпустить вас. Якщо потопаючий знаходиться без свідомості, можна транспортувати його до берега, тримаючи за волосся.

ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПОТОПАЮЧОМУ:

Якщо Ви бачите тонучу людину або нерухоме тіло у водоймі, в першу чергу, викликайте невідкладну допомогу! Постарайтеся відшукати серед оточуючих людину, яка зможе Вам допомогти. Одному потрібно витягувати потопельника з води, другому – викликати швидку допомогу, а також контролювати, щоб потопаючий не потягнув за собою рятівника.

Для того, щоб врятувати людину і самому не потонути, до неї обов'язково потрібно підпливати ззаду, тримати під пахви, підняти обличчя над водою і плисти до берега.

Подальші дії:

  1. Дістати потопаючого з водойми.
  2. Покласти на жорстку і бажано гладку площину.
  3. Провести діагностику на предмет, чи є дихання (послухати або подивитися, чи є рух грудини).
  4. Помацати, чи відчувається пульс.

У разі, коли не вдалося виявити серцебиття і відсутнє дихання, потрібно без зволікання надавати першу долікарську допомогу:

  1. Зробити непрямий масаж серця.

Реанімаційні дії продовжують аж до приїзду бригади швидкої допомоги.

  1. Одночасно із наданням допомоги потерпілому необхідно викликати «швидку медичну допомогу» або якнайшвидше, не припиняючи реанімаційних заходів, доставити потерпілого до медичного закладу.

Усім потерпілим обов’язково повинно бути надано кваліфіковану медичну допомогу лікарями «Швидкої медичної допомоги» або в лікувальній установі, тому що після порятунку в утопленика висока ймовірність розвитку набряку легень.

Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей, а також отримання задоволення від відпочинку.