Головна сторінка / Оголошення / Використання нелегальної робочої сили, не укладання або не своєчасна реєстрація трудових договорів між роботодавцями та найманими працівниками є порушенням законодавства про працю.

Використання нелегальної робочої сили, не укладання або не своєчасна реєстрація трудових договорів між роботодавцями та найманими працівниками є порушенням законодавства про працю.

Погоджуючись на роботу без оформлення трудових відносин, громадянин автоматично позбавляє себе прав та будь - яких соціальних гарантій. Тіньова зайнятість також, сприяє поширенню профзахворювань, підвищенню рівня аварійності на дорогах, зростанню ризику виникнення нещасних випадків на виробництві – адже неоформлений робітник не проходить обов’язкового медобстеження, з ним не проводиться інструктаж та навчання з техніки безпеки.

Відсутність цивілізованих трудових відносин з одного боку позбавляє найманих працівників можливості захисту своїх трудових прав, в тому числі на виплату заробітної плати, пільг і компенсацій, а також соціальних гарантій, пенсійного забезпечення, з іншого - є порушенням чинного законодавства з праці, ухилянням від  сплати обов’язкових платежів роботодавцем.

Лише комплексний підхід до детінізації ринку праці, врахування інтересів працівників та роботодавців дозволять забезпечити в подальшому права людей на отримання соціальних виплат і пенсій, а також збільшити надходження як до Державного бюджету, так і до Пенсійного фонду України.

З метою посилення контролю за своєчасністю виплати заробітної плати, сплати страхових та єдиного внесків в управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради діє «гаряча» телефонна лінія щодо звернень працюючих громадян з питань несвоєчасної виплати заробітної плати та легалізації найманих працівників.                

 

Управління праці та соціального захисту населення виконкому

Інгулецької  районної у місті ради

0960438568;  94-71-71;  94-71-56