Головна / Оголошення / УВАГА! Карантинні заходи продовжуються!

УВАГА! Карантинні заходи продовжуються!

В рамках дії постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» обмежувальні заходи, пов’язані з карантином у сфері провадження господарської діяльності продовжуються до 31 серпня 2020.

Однією з головних умов дотримання протиепідемічних заходів в об’єктах бізнесу залишається обов’язкове перебування відвідувачів у засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторах або захисних масках, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

До відділу розвитку підприємництва виконкому постійно надходять нарікання від громадян та суб’єктів господарювання щодо іноді грубого поводження та некоректної поведінки між ними із-за відсутності маски на обличчі.

Шановні суб’єкти господарювання та відвідувачі об’єктів бізнесу! Просимо з повагою та розумінням відноситися один до одного, бо виконання карантинних заходів для всіх громадян нашої держави є обов’язковими і не для «галочки», а задля збереження власного здоров'я!

Суб'єктів господарювання просимо дотримуватися вимог чинного законодавства про захист прав споживачів та забезпечити серед персоналу належну професійну етику обслуговування, доброзичливого ставлення до відвідувачів і покупців.

У відповідності до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідеміологічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину, у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020 № 17 відвідувачі та покупці мають право перебувати не тільки в захисних масках, респіраторах, а й у саморобних масках так щоб були прикриті ніс та рот. Разом з цим, нагадуємо, що вимогою статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів» передбачено право споживача на задоволення своїх потреб у сфері торговельного та інших видів обслуговування. Встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами.

З іншого боку, просимо відвідувачів та покупців віднестися відповідально до власного здоров'я та обов’язково застосовувати засоби індивідуального захисту у громадських місцях, особливо в об’єктах торгівлі, де скупчення людей відбувається саме біля каси. Це може призвести до зараження інфекцією, якщо покупці навмисно відмовляються застосовувати захисну маску, або застосовують її неправильно (маска не закриває ніс), дотримуватися соціальної дистанції (1,5м один від одного) та обробляти руки антисептиком. 

За статистикою в Україні збільшуються випадки інфікування COVID-19, а як наслідок, з різними ускладненнями та летальними випадками. Тому, виконання таких елементарних вимог збережуть не тільки здоров'я, а й життя.