Головна сторінка / Соціальний захист населення / «Територіальний центр соціального обслуговування №2»

«Територіальний центр соціального обслуговування №2»

Шановні мешканці Інгулецького району!

Запрошуємо до нашої установи всіх, хто потребує допомоги.

Комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) №2 в Інгулецькому районі» Криворізької міської ради розташована за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Перемоги, 47. Її створено для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання та денного перебування, спрямованих на підтримання їхньої життєдіяльності і соціальної  активності. 


На отримання соціальних послуг в територіальному центрі мають право:

громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому Міністерством охорони здоров’я України; громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю).

 

Головними напрямком діяльності територіального центру є:

  • виявлення та облік самотніх непрацездатних малозабезпечених громадян, які мають право на надання соціальних послуг;
  • організація надання соціальних послуг громадянам.

 

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про соціальні послуги» соціальні послуги надаються за рахунок бюджетних коштів з установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг та за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб.

Право на надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів мають: особи з інвалідністю I групи; громадяни, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення, не перевищує двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.

Соціальні послуги з установленням диференційованої плати надаються громадянам, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення, перевищує два прожиткових мінімуми, але не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.

За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб соціальні послуги надаються громадянам, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.

Тарифи на надання соціальних послуг розробляються і затверджуються відповідно до чинного законодавства.


У територіальному центрі діють такі структурні підрозділи:

- відділення соціальної допомоги вдома утворене для надання (відповідно до державних стандартів) соціальних послуг догляду вдома жителям (за місцем проживання / перебування), які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою або повною втратою рухової активності (мають III, IV, V групи рухової активності) та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком.

Основні заходи, що складають зміст соціальної послуги догляд вдома:

- допомога у самообслуговуванні (купання, надання допомоги при купанні, зміна натільної, постільної білизни, вдягання, роздягання, взування, миття голови тощо);

- ведення домашнього господарства, придбання і доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів, допомога у приготування  їжі, годування (для ліжкових хворих), прибирання житла, миття, обклеювання вікон, прання білизни та одягу, прасування тощо);

- забезпечення супроводження (супровід споживача соціальних послуг у поліклініку тощо);

- надання допомоги в оплаті комунальних послуг (заповнення абонентних книжок, оплата комунальних послуг, звірення платежів, заміна книжок);

- надання допомоги в оформленні документів (оформлення субсидій на квартирну плату і комунальні послуги);

- спостереження за станом здоров’я, допомога у проведенні процедур, пов’язаних зі здоров’ям, надання допомоги до приходу лікаря, виклик лікаря додому;

- сприяння в отриманні медичної допомоги в установах охорони здоров’я та лікувально-профілактичних установах;

- сприяння у направленні до стаціонарної установи, установи охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Відділення не здійснює надання соціальних послуг громадянам, які потребують цілодобового стороннього догляду.

 

- відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надає такі послуги: ремонт одягу (дрібний); пошиття одягу; перукарські послуги; дрібні ремонтні роботи сантехніки, меблів, тощо; надання безоплатних гарячих обідів; надання гуманітарної та благодійної допомоги;

 

- відділення денного перебування надає послуги: соціальна адаптація; соціальна профілактика; консультування; інформування. Відділення денного перебування обслуговує осіб, які не мають медичних протипоказань для перебування в колективі та потребують соціально-побутової і психологічної адаптації, надання соціальних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, запобігання виникненню та розвитку можливих захворювань особи, підтримки її здоров’я, соціальної незалежності, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організації дозвілля і відпочинку, відновлення знань, вмінь і навичок щодо орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки у суспільстві.

 

Відповідно до рішення виконавчого комітету Інгулецької районної у місті ради  від 21.12.2022 № 296 послуга соціальної адаптації в даному відділенні надається безоплатно.

 

Для отримання соціальних послуг громадянам необхідно звернутися із заявою до управління праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради за адресою м. Кривий Ріг, Гірників, 19, тел. 067-914-76-57 або безпосередньо в Територіальний центр за телефоном 068-440-08-57.


Завжди раді вам та чекаємо на вас!