Головна сторінка / Оголошення / Снігопади та хуртовини

Снігопади та хуртовини

Снігопади та випадання снігу з дощем при низькій температурі і ураганному вітрі є найпідступнішим явищем в зимовий час.

Аби не потрапити у небезпеку, слідкуйте за повідомленнями Гідрометцентру та застереження щодо зміни погодних умов на сторінці Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Якщо ви почули оголошення щодо штормового попередження на території області, про можливі хуртовини або збільшення кількості опадів,  необхідно обмежити перебування та пересування вулицями, створити необхідний запас продуктів, води і палива.

 

Якщо хуртовина вас застала:

лише у виняткових випадках виходьте з будинків. Забороняється виходити поодинці; повідомте членам родини або сусідам, куди ви йдете й коли повернетеся; в автомобілі можна рухатися тільки по центральних дорогах і шосе; забороняється відходити від автомобіля за межі видимості; якщо ви втратили просторову орієнтацію, пересуваючись пішки поза населеним пунктом, зайдіть у перший будинок, що трапиться, уточніть місце знаходження й, по можливості, дочекайтеся закінчення заметілі там; якщо вас залишають сили, шукайте укриття й залишайтеся в ньому.

 

Дії населення після стихійного лиха:

якщо в умовах сильних заметів ви виявилися блокованими у приміщенні, обережно, без паніки з'ясуєте, чи немає можливості вибратися з-під заметів самостійно (використовуючи наявний інструмент і підручні засоби); повідомите керівництву з ліквідації НС чи адміністрації населеного пункту про характер заметів; якщо самостійно розібрати сніжний замет не вдається, спробуйте встановити зв'язок з рятувальними підрозділами; увімкніть радіотрансляційний приймач (телевізор) і виконуйте вказівки місцевої влади; прийміть заходи щодо збереження тепла й ощадливо використовуйте  продовольчі запаси. головне не панікуйте, дійте грамотно та у разі можливості надавайте допомогу оточуючим. Будьте обережні, не наражайте на небезпеку ні себе, ні своїх близьких!

У разі виникнення небезпеки одразу телефонуйте до рятувальників за номером телефону «101»!