Робота волонтера з засудженим
20.09.2024 року волонтером Інгулецького районного відділ філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області Олесею ПАВЛОВОЮ було проведено в онлайн режимі роботу з суб’єктом пробації щодо контролю над поведінкою та мисленням.
Агресія, агресивність (від лат. Aggressio – напад) це – поведінка, направлена на нанесення фізичної або психологічної шкоди.
Гнів є однією з основних емоцій людини. А ще він – провісник агресії.
Зазвичай людина впадає в гнів через проявлену до неї несправедливість. Потім наступає заспокоєння або спалах люті. Але одна справа, коли людина гнівається за реальної причини, інша – коли напади люті провокуються дрібницями.
Агресія має властивість накопичуватися, тому стримувати гнів, лють – це тільки шлях до подальшого емоційного або тілесного вибуху. Багатьох з нас навчали бути пристойними людьми і стримувати, ховати свою злість. Але насправді ми здатні тільки або виразити її, або переспрямувати на безпечніший об’єкт, або придушити в собі. Жодних інших способів її утилізації не існує. Забороняючи собі виражати гнів, ворожість, лють, ми вчиняємо руйнівні для нашого організму дії. Виражаючи її без розбору – ризикуємо соціальними відносинами. Тому єдино оптимальний спосіб – уміти виражати свою агресію соціально прийнятними і безпечними для самого себе й оточення засобами.
ПРИЧИНИ АГРЕСІЇ І АГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ
Невдоволення собою. Люди, незадоволені собою, часто бувають схильні до агресії, особливо до внутрішньої агресії (аутоагресії). Насправді, невдоволення собою підказує, що саме людині не вистачає для гармонійного розвитку, тому єдиний простий і ефективний спосіб подолати невдоволення собою – це самовдосконалення!
Страх. Все, що викликає невдоволення і страх, може викликати і агресію.
Невпевненість. Агресивні люди часто намагаються нав’язати іншим своє домінування і примушують поступатися їм – це наслідки невпевненості в собі і страх бути «ні при чому».
Почуття провини. Агресія може бути викликана надмірним почуттям провини. Щоб позбутися від почуття провини, потрібно навчитися брати на себе відповідальність, також, непогано, вміти вчасно вибачитися.
Недовіра. Наприклад, якщо людина має негативний досвід спілкування, вона може заздалегідь почати захищатися, намагаючись попередити ситуації, які чимось нагадують їй те, що з нею вже було. Людина немов би заздалегідь займає оборонну позицію, звідси – агресія.
Погане самопочуття, перевтома. Якщо людина не виспалася або погано себе почуває, вона більш схильна поводити себе агресивно.
Алкоголь, наркотичні речовини, медичні препарати. Алкоголь, наркотичні речовини і певні медичні препарати поступово розхитують нервову систему, що призводить до неадекватної агресивної реакції на, здавалося б, не варті уваги ситуації.
Дитячі психічні травми і дефекти виховання. Дитяча психіка в сотні разів уразливіша, ніж психіка дорослої людини, що часто не враховується багатьма батьками, які полюбляють з’ясовувати стосунки у присутності дитини. Суворе виховання також може бути причиною агресивності.
Також, засудженому було запропоновано залучення до участі у заходах корекційного та інформаційно-просвітницького спрямування щодо зміни стосунків у сім’ї.