Головна / Інгулецький РВ філії ДУ "Центр пробації" / Робоча зустріч пробації з Інгулецьким районним судом

Робоча зустріч пробації з Інгулецьким районним судом

21 червня 2024 року за участю  Голови Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу Віталія ПОПОВА, начальника та заступника начальника Інгулецького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області Віталія ІВАНОВА та Сергія КОНОПЛІ, керівника апарату Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу Ігоря БРЄЄВА, головного спеціалісту Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу Юлії КАІРИ, працівників Інгулецького районного відділу пробації та Інгулецького районного суду проведено робочу зустріч щодо обговорення питання Пробаційних програм, зокрема суть, особливості, переваги для правопорушника та громади. Вирішено посилити взаємодію Інгулецького районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області  та  Інгулецьким районним судом м. Кривого Рогу щодо, винесення судових рішень, якими на засуджених осіб буде покладено обов’язок виконувати заходи, передбачені пробаційними  програмами.
Пробаційні програми є новим, проте дієвим інструментом у роботі з особами, засудженими до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, який дозволяє отримати перевагу щодо подолання шкідливих звичок, зміни прокримінального мислення, формування безпечного суспільства, зниження злочинності та попередження повторних злочинів.
 
Пробаційні програми – це спеціальні програми соціально-психологічного психо-корекційного спрямування, які зобов’язує пройти суд для того, щоб людина змінила свою поведінку, своє відношення до оточуючих, свій внутрішній світ.
 
Спільною метою пробаційних програм є досягнення позитивних змін у поведінці суб’єкта пробації. Водночас кожна із затверджених програм містить свою специфічну мету.
Відповідними наказами Міністерства юстиції України затверджено перелік пробаційних програм для повнолітніх і для неповнолітніх суб’єктів пробації:
  • «ЗМІНА ПРОКРИМІНАЛЬНОГО МИСЛЕННЯ»;
  • «ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВЖИВАННЯ ПСИХОАКТИВНИХ РЕЧОВИН»;
  • «ПОДОЛАННЯ АГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ»;
  • «ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ НАВИЧОК»;
  • «ПОДОЛАННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЛЯ».
Програми враховують вікові та психологічні особливості суб’єктів пробації, а тому різняться кількістю  і тривалістю занять, змістом вправ та завдань. Залежно від виду програми кількість занять може становити від 10 до 13, не рідше 1 разу на тиждень в групі або індивідуально.