Головна сторінка / Новини / Суспільство / Превентивні заходи та відповідальність у сфері обігу алкогольної та тютюнової продукції

Превентивні заходи та відповідальність у сфері обігу алкогольної та тютюнової продукції

Питання моніторингу об'єктів бізнесу, вжиття заходів, спрямованих на протидію незаконному обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів знаходяться на постійному контролі районної робочої групи з питань функціонування об'єктів бізнесу. До цієї роботи залучено відповідні підрозділи виконкому Інгулецької районної у місті ради,  представників органів поліції та державного нагляду (контролю). З метою координації роботи членів робочої групи, у 2021 році організовано та проведено 12 засідань  з питань функціонування об’єктів бізнесу за напрямком діяльності щодо протидії тіньовому обігу та споживання пива, алкоголю та тютюну серед осіб, які не досягли 18 років.

Так. у 2021 році проведено 28 рейдів та відпрацьовано 67 об'єктів торгівлі та закладів ресторанного господарства, які здійснюють реалізацію алкогольних та тютюнових виробів.

У ході оперативно-профілактичних заходів з протидії злочинам у сфері обігу спирту, лікеро-горілчаних напоїв, тютюнових виробів, поліцейськими вилучено з незаконного обігу  513 л алкогольного фальсифікату та 2198 пачок тютюну. За нелегальну торгівлю підакцизними товарами відносно порушників складено 75 протоколів про адміністративні правопорушення та застосовано штрафних санкцій на суму 13617грн.

Контроль за торговельними точками, де потенційно можуть продати алкоголь неповнолітнім особам — це повсякденна робота ювенальної превенції. Для запобігання пияцтву та алкоголізму, вживанню тютюнових виробів серед підлітків та недопущення їх продажу дітям, інспекторами ювенальної превенції відділень поліції № 6 та № 7, у складі районної робочої групи з питань функціонування об'єктів бізнесу, регулярно забезпечуються профілактичні рейди. Під час проведення рейдових заходів особлива увага завжди приділяється виявленню фактів продажу пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років у торгівельних точках, що знаходяться ближче, ніж 300 метрів до території розташування навчальних та освітньо-виховних закладів для дітей, закладів культури та закритих спортивних споруд. В результаті відпрацювання 39 об'єктів торгівлі та закладів ресторанного господарства до адміністративної відповідальності притягнуто 7 суб'єктів господарювання, що продали дітям алкогольні напої та тютюн, до яких застосовано штрафні санкції на суму 27200грн

З продавцями та суб’єктами господарювання постійно проводиться інформаційно-розяснювальна робота по дотриманню ними чинного законодавства.

Продавець алкогольних та тютюнових товарів зобов’язаний отримати від покупця паспорт, «якщо у продавця виникли сумніви стосовно віку покупця».

За порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами тягне за собою накладення штрафу від 6800 грн до 13600 грн. А за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку тягне за собою накладення штрафу від 3400 грн до 10200 грн з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Тож, вкотре нагадуємо батькам про батьківські обов’язки щодо піклування та здоров'я своїх дітей в частині недопущення вживання дитиною алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за ухилення від батьківських обов’язків, за доведення неповнолітнього до стану сп’яніння, за розпивання алкоголю та куріння у громадських місцях.

            Також, нагадуємо про функціонування телефону «гарячої лінії» у структурних підрозділах виконкому Інгулецької районної у місті ради:

  • - (0564) 94-80-36 – служба у справах дітей (щодо повідомлення про факти продажу в об’єктах бізнесу алкогольної та тютюнової продукції дітям);
  • - (0564) 94-80-28; (0564) 94-80-17 – відділ розвитку підприємництва (щодо повідомлення про порушення чинного законодавства з питань захисту прав споживачів та незаконного обігу алкоголю та тютюну).