Пам’ятка для роботодавців та найманих працівників
Відповідно до ст. 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу. Повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою підприємцем до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Постановою КМУ від 26.07.2022 року № 835 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №413» скориговано форму Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладання гіг-контракту, затвердженого постановою КМУ від 17.06.2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладання гіг-контракту» зі змінами та доповненнями. Повідомлення подається до початку роботи новоприйнятого працівника.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» при визначені прав на пенсійні виплати та розміру таких виплат враховується страховий стаж. До страхового стажу для обчислення розміру пенсії включається період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. У разі, якщо підприємство, установа, організація, фізична особа-підприємець має борг по сплаті нарахованого єдиного внеску, період, за який така заборгованість повністю не погашена, не зараховується до страхового стажу працівників, а нарахована їм за цей період заробітна плата не включається в розрахунок пенсії. Несплата єдиного внеску позбавляє застраховану особу на соціальний захист у сфері соціального страхування, в першу чергу, в разі втрати роботи, на соціальне страхування у випадку безробіття. Період роботи без сплати єдиного внеску не зараховується до страхового стажу, відповідно цей період не враховується для обчислення допомоги по безробіттю.
Житлова субсидія не призначається, якщо роботодавцем не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
Закликаємо роботодавців та найманих працівників працювати легально, таким чином допомогаючи наближення нашої перемоги!
Телефони "Гарячої лінії"
Управління праці та соціального захисту населення виконкому
Інгулецької районної у місті ради (096) 043-85-68