Головна сторінка / Соціальний захист населення / Оформлення житлової субсидії, якщо маєте борги по житлово –комунальні послуги!

Оформлення житлової субсидії, якщо маєте борги по житлово –комунальні послуги!

 

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, для призначення житлової субсидії громадянин подає до управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради

 за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання) заяву та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Заява та декларація можуть бути подані органу соціального захисту населення особисто, або надіслані поштою чи в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Відповідно до підпункту 5 пункту 14 Положення житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Житлова субсидія у даному випадку, призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, утвореної органами місцевого самоврядування, з урахуванням обставин, що склалися.

 Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2020№247 «Про особливості надання житлових субсидій» передбачено,  що громадяни, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини  першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні (врахування до їхнього доходу під час призначення житлової субсидії розміру допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи), мають право надати заяву для призначення житлової субсидії.

               Для отримання більш детальних роз’яснень звертайтесь   до спеціалістів управліення праці та соціалного захисту населення за адресами: вул.Гірників, 19, пр..Південний,1 або за телефонами: 0960438568; 0679147657