Головна / Оголошення / Обережно ожеледиця!!

Обережно ожеледиця!!

Ожеледиця

Щорічно Міністерством охорони здоров'я України реєструється статистика травмувань, пов'язаних з ожеледдю: за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали на льоду.

Так, рятувальники радять під час низьких температур не виходити без потреби на вулицю.

Як уберегти себе у період ожеледиці?

Змайструйте на підошви та каблуки вашого взуття "льодоступи" (прикріпіть на підошву перед виходом шматок поролону, ізоляційну стрічку або лейкопластир)Також можна намазати на підошву клей типу "Момент" та поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.

Пам'ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без великих каблуків.

Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Пам'ятайте, що поспішність збільшує небезпеку, тому виходьте із будинку не поспішаючи.

Під час ходи, не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.

Тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки. Найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу.

Людям похилого віку в час ожеледиці краще взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Пам'ятайте, що дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні.

Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження - небезпечні для здоров'я.

Небезпечними є прогулянки в ожеледицю у нетверезому стані. У стані сп'яніння люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.

У разі виникнення небезпеки одразу телефонуйте до рятувальників за номером телефону «101»!