Головна / Новини / Суспільство / Ні стихійній торгівлі !

Ні стихійній торгівлі !

21-22.07.2021 у черговий раз проведено рейди по припиненню стихійної торгівлі на вулицях  Інгулецького району. Для боротьби з цим негативним явищем відділ розвитку підприємництва організовува рейдові заходи за участю працівників поліції. Правоохоронцями забезпечуються превентивні заходи шляхом проведення профілактичних бесід та документуються факти незаконної торгівлі у відповідності до чинного законодавства.

Багато мешканців району надають перевагу продуктам харчування невідомого походження, що реалізуються із землі на вулицях. На жаль, покупці не замислюються про якість та безпечність споживання такої продукції, ким та в яких умовах вона зберігалась. Не лякає наших людей і бруд, що летить на продукти з вулиці, від машин та з-під ніг перехожих. Такі продукти можуть викликати кишкові захворювання і серйозні харчові отруєння, особливо м'ясні та молочні, які вимагають небезпечних умов зберігання. Вживання молочної продукції невідомого походження (відсутні дані про стан здоров'я тварин та результати лабораторних досліджень) із землі, у  продавців, які не пройшли медичний огляд – це прямий шлях до інфекційних захворювань. Не можна купувати молоко та іншу продукцію у пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і мають не завжди відоме походження. Це ж стосується і сезонної овочево-ягідної продукції, яка підлягає обов’язковій ветеринарно-санітарній експертизі щодо відповідності продукції на нітрати. Стихійні продавці залишають під час торгівлі бруд та сміття, бо після себе ніхто з них не прибирає.

Стихійним продавцям завжди пропонуються вільні торгові місця на ринках району та міста. Залишаються сподівання на свідомість громадян, які купують небезпечну продукцію на стихійних осередках, бо кожен свідомий громадянин повинен відчувати власну відповідальність, адже зміни на краще залежать від зусиль всіх і кожного, усвідомлення особистої ролі в покращенні споживчої культури та безпеки.