Інформація

Шановні мешканці Інгулецького району, відділ з питань мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення  виконкому Інгулецької районної у місті ради звертає увагу на збільшення пожеж в екосистемах району. Так, лише протягом весняного періоду на території Інгулецького району  зареєстровано 41 пожеж, з них 15 пожежі в екосистемах на відкритій території (сміття та суха трава). Пожежами завдано матеріальних збитків на суму приблизно 611 515 грн., на пожежах загинула 1 особа.

У більшості випадків до виникнення цих пожеж призводять: необережність людей у поводженні з вогнем. За правило, люди не замислюються  наскільки страшними можуть бути наслідки їхньої безпечності. Варто пригадати, що в цьому році через необережне поводження з вогнем при спалюванні трави та сміття вже  травмувалися люди та  горіли надвірні споруди.

Інколи для виникнення масштабної пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, особливо, коли на вулиці суха, спекотна та вітряна погода. Швидкість поширення вогню за таких обставин надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. У населених пунктах таке «господарювання» теж ні до чого доброго не призводить: спалення сухої трави на присадибних ділянках переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожуючи знищенням будівель та споруд житлового сектора. Погіршення видимості на автошляхах через дим від таких багать може призвести до дорожньо-транспортних пригод.

Від недбалого «вогняного» прибирання страждають і самі громадяни. Вже неодноразово траплялися випадки, коли через людську необережність у поводженні із вогнем, загорались і господарські будівлі та надвірні споруди.

Шановні мешканці району!

 Не будьте байдужими, адже проблема пожеж в екосистемах стосується кожного мешканця нашого району. Масові самопали сьогодні, завтра можуть набути ще більших масштабів і торкнутися саме вас. Пам’ятайте, що лише спільними зусиллями ми зможемо завадити подальшому виникненню загорань сухотрав’я, а відтак – убережемо район і місто від нищівних пожеж!