Головна / Новини / Суспільство / Інформація про проведену роботу районної комісії по контролю за соціально-економічним та правовим захистом працюючих мешканців району за 2021 рік

Інформація про проведену роботу районної комісії по контролю за соціально-економічним та правовим захистом працюючих мешканців району за 2021 рік

В районі створена та діє комісія по контролю за соціально-економічним та правовим захистом працюючих мешканців району (далі – районна комісія). Протягом 2021 року проводилась робота спрямована на легалізацію «тіньової» зайнятості працівників сфери малого підприємництва, детінізації їх заробітної плати.

З початку року, згідно затвердженого графіку, проведено 12 засідань районної комісії. Основні питання, які були розглянуті на засіданнях:

- дотримання соціальних гарантій в оплаті праці, підвищення рівня середньої заробітної плати;

- використання необхідної чисельності найманих працівників в об'єктах бізнесу;

- відповідальність за порушення  чинного трудового законодавства про працю.

          При проведенні моніторингових заходів, з метою підвищення соціальної відповідальності серед суб’єктів малого підприємництва членами районної комісії  проводиться інформаційно - роз’яснювальна робота з питань необхідності оформлення трудових відносин, виплати заробітної плати не менше мінімального розміру, забезпечення соціальних гарантій працюючим, щодо змін в чинному законодавстві. Також, враховується наявність у суб’єктів господарювання необхідних документів, передбачених для провадження їх діяльності. При проведенні співбесід з найманими працівниками та виявленні фактів неналежного оформлення трудових відносин з ними - роздаються пам’ятки щодо набуття права на призначення пенсії, врахування страхового стажу та розміру пенсійних виплат.

На виконання рішення виконкому Криворізької міської ради від 12.03.2020 №112 «Про превентивні заходи з легалізації «тіньової» зайнятості працівників сфери малого підприємництва», членами районної комісії впродовж звітного періоду проводились превентивні заходи щодо соціально-економічного захисту найманих працівників.

За результатами проведеної роботи за 2021 рік:

 

№ з/п

Вжиті заходи

Показники

за  2021 рік

1.

Обстежено об’єктів бізнесу (од.)

 

344

2.

Додатково легалізовано завдяки заходам комісії (чол.)

                                   101

Основним порушенням, яке фіксується в процесі здійснення рейдів – знаходження на робочому місці найманих працівників на стажуванні без відповідно оформленого договору. 

На  телефон «гарячої лінії» з питань цивільно – трудових відносин  (0564) 94 71 69 через мережу Інтернет, медіа та інші ресурси з питань цивільно – трудових відносин,  що діють у  виконкомі Інгулецької районної у місті ради, з початку року надійшло два звернення, які були вчасно розглянуті та надано роз'яснення заявникам.

Районною комісією постійно долучаються суб’єкти господарювання до соціального діалогу щодо забезпечення європейського підходу до вирішення питань легального оформлення трудових відносин. Доступність до інформації з питань дотримання чинного законодавства у сфері трудових відносин висвітлюється через засоби масової інформації (соціальні мережі «Вайбер», «Фейсбук», офіційний веб портал виконкому районної у місті ради), через семінари для суб’єктів господарювання та інформаційні зустрічі у трудових колективах.

         Для суб'єктів господарювання у 2021 році проведено 4 інформаційні зустрічі з питань детінізації трудових відносин за участю представників Криворізького центру зайнятості, відділу забезпечення наповнення бюджету управління ГУ Пенсійного фонду України, ГУ ДПС у Дніпропетровській області, представників управління розвитку підприємництва, інспекції з питань праці та зайнятості департаменту соціальної політики виконкому Криворізької  міської ради. У заходах взяли участь понад 60 фізичних осіб підприємців та понад 200 учнів середньої та професійної освіти.

У ході зустрічей були надані роз’яснення  щодо:

- правильності нарахувань, сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

- практики застосування норм трудового законодавства в частині прийняття на роботу працівника, його стажування, або неповної зайнятості;

- неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, переваги офіційного працевлаштування та ризики незадекларованої праці.

       Робота в даному напрямку продовжується.