Головна сторінка / Цивільний захист населення / Інформація Головного управління щодо попередження НС БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ГРОЗИ ТА ЯК ВБЕРЕГТИСЬ ВІД УДАРУ БЛИСКАВКИ

Інформація Головного управління щодо попередження НС БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ГРОЗИ ТА ЯК ВБЕРЕГТИСЬ ВІД УДАРУ БЛИСКАВКИ

Рятувальники служби порятунку «101» закликають громадян дотримуватися правил безпеки під час перебування на вулиці в негоду.

Під час поривів сильного вітру та грози, намагайтесь не ходити під деревами, а також тримайтеся подалі від рекламних щитів та ліній електропередач, адже вітер може спричинити їх пошкодження.

Особливо обережними варто бути під час грози, адже це природне явище є досить небезпечним і може стати причиною виникнення надзвичайних подій.

Якщо під час грози ви перебуваєте у приміщенні:

 • - негайно зачиніть всі вікна та двері;
 • - вимкніть електроприлади з розетки;
 • - перебувайте подалі від вікон, будь-яких металевих предметів;
 • - у квартирах не користуйтеся водогоном;
 • - утримайтеся від дзвінків по телефону, але якщо це необхідно — зробіть дзвінок одразу після чергового грозового розряду.

Якщо гроза застала вас на вулиці, у полі, на річці:

 • - не ховайтеся у невеликих спорудах, наметах, під поодинокими деревами – краще сховатися у будь-якому заглибленні;
 • - бігти до сховища слід нешвидко і злегка пригнувшись;
 • - не лягайте на землю – сядьте, трохи схиливши голову;
 • - вимкніть мобільний телефон;
 • - складіть парасолю;
 • - якщо гроза застала вас у човні на водоймі, найбезпечніше вибратися з води на берег; якщо це неможливо, то намагайтеся сидіти в човні нерухомо, витягнувши весла, а вплав слід добиратися повільно, не розмахуючи руками.

Під час грози в приміщенні не повинно бути протягу, що як магніт притягує кульову блискавку. Тримайтеся подалі від електроприладів, антен, проводів – всі вони притягують розряд.

Ні в якому разі не бігайте й не плавайте. Зверніть увагу на місцевість: якщо на деревах помітні сліди від потрапляння блискавки, отже, ґрунт навколо має високу провідність електрики, і блискавка б’є туди постійно. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш уразливі для розрядів електрики, найменше – верба, клен та кущі.

Якщо гроза застала вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться – це небезпечно. Коли ж ви знаходитеся в автомобілі, небезпека вам не загрожує. Але не забудьте зняти всі металеві антени з поверхні машини, які можуть притягувати розряди.

Запам’ятайте: всі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози, натомість негайно їх вимкніть.

Будьте відповідальними до власного життя та життя своїх рідних!

У разі небезпеки телефонуйте до рятувальників за номером «101»!