Головна сторінка / Інгулецький РВ філії ДУ "Центр пробації" / Заняття з суб’єктом пробації за пробаційною програмою «Зміна прокримінального мислення»

Заняття з суб’єктом пробації за пробаційною програмою «Зміна прокримінального мислення»

Пробаційна програма - що це? На підставі частини 2 статті 76 Кримінального кодексу України, на особу звільнену від відбування покарання з випробуванням може бути покладений обов’язок виконання заходів, передбачених пробаційною програмою.

Пробаційна програма – це система занять, які проводяться за визначеним графіком і мають на меті корекцію поведінки, яка суперечить прийнятим у суспільстві (громаді) нормам, а також формування соціально сприятливих змін особистості.

В Інгулецькому РВ філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області пройшло перше заняття з засудженим, що перебуває на обліку з реалізації пробаційної програми «Зміна прокримінального мислення». В ході заняття було визначено слабкі та сильні сторони особистості засудженого. Такі знання допомагають досягати поставлених цілей та перетворювати слабкі сторони на сильні. Засуджений успішно впорався з поставленими тренером завданнями, під час виконання проявляв неабияку зацікавленість, творчість та активність. Це дуже позитивний індикатор того, що засуджений прийняв для себе вірне рішенні виправитись і успішно розпочав свої перші кроки на цьому шляху.

Програма спрямована на зміну поведінки особистості через усвідомлення нею проблеми, збільшення її вмотивованості до змін, розвиток обізнаності та відповідних навичок. Пробаційна програма може змінити життя засудженого на краще, якщо він не лише відвідає всі заняття, передбачені графіком, не порушуватиме вимоги і правила, а й виявлятиме власне бажання змінитися.