Головна сторінка / Оголошення / Увага! «ПЕРВОЦВІТ – 2019»

Увага! «ПЕРВОЦВІТ – 2019»

Величезна, найдивовижніша і неповторна планета Земля мандрує в нескінченому космосі гордим фрегатом, оповита білосніжними вітрилами повітряних хмар. Важно навіть уявити, що її могло не бути у Всесвіті! Можливо ми б тоді жили на іншій планеті і були б не схожі на людей.

Наша чудова планета не просто красива, вона – унікальна! Унікальна своїми природними ресурсами, які дають можливість самого життя. Це і чудові у своїй красі лісові масиви, це і бездонні океани,і безкраї поля, і прозорі озера, і родючи землі!

Земля - наш єдиний в незвіданих світах дім! Ми повинні дбайливо ставитися до неї і розумно користуватися її дарами, приймаючи їх з гідністю і вдячністю.

Наша планета – благодатне джерело життя для природи та її мешканців, але її запаси не безмежні. І сьогодні наголошуємо про те, що останніми роками значно скоротилася кількість первоцвітів.

Рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання первоцвітів, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку. Масове їх зривання може привести до остаточного зникнення.

Первоцвіти - єдине джерело живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти - зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок. Цей ланцюжок неважко продовжити й до самої людини, яка, образно кажучи, рубає гілку, на якій сидить.

Ціль «Первоцвіту-2019» – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.

Нагадуємо, дії щодо незаконного придбання та збуту, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн  з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Виконком Інгулецької районної у місті ради звертається до мешканців району з проханням проявити екологічну свідомість, відмовитись від збирання та купівлі первоцвітів.

Не стимулюйте недобросовісних громадян, які реалізовують первоцвіти. Це ж саме радьте іншим, аби зберегти унікальну українську природу.

Давайте полюбимо свою дивовижну, прекрасну, затишну і єдину у Всесвіті планету так само, як і вана любить нас – беззавітно, віддано і по Земному проникливо і загальним бажанням і зусиллям волі зупинемо самих себе та збережемо природне надбання країни для майбутніх поколінь.