Головна сторінка / Оголошення / УВАГА! МОНЕТИЗАЦІЯ ПІЛЬГ З 01.10.2019!

УВАГА! МОНЕТИЗАЦІЯ ПІЛЬГ З 01.10.2019!

З 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам у автоматичному режимі. Для цього АТ «Ощадбанк» вестиме персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг. Після того «Ощадбанк» здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ «Ощадбанк». Такий механізм розроблено для забезпечення зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати час на оплату житлово-комунальних послуг.

Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих заяв до управління праці та соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначаються виплатні реквізити. Виплата пільг здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта». Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки громадян, які можуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час.

Управління праці та соціального захисту населення  розраховують щомісяця суму пільги виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім’ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів, та з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) і державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального господарства.

Громадяни пільгових категорій, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Якщо громадяни, які отримують пільги у готівковій формі, заборгують за комунальні послуги понад місяць, суму яка перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн.), виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) періоду здійснюється у безготівковій формі.

Пільговикам, які отримують пільги у безготівковій формі, за підсумками опалювального періоду суми невикористаних коштів перераховуються на рахунки в АТ «Ощадбанк». У разі відсутності відкритого рахунку, рахунок відкривається за заявою пільговика до АТ «Ощадбанк».