Головна сторінка / Інгулецький РВ філії ДУ "Центр пробації" / Соціально-виховна робота з засудженими за участі волонтера пробації

Соціально-виховна робота з засудженими за участі волонтера пробації

Волонтером Інгулецького районного відділу філії Центру пробації у Дніпропетровській області Олесею ПАВЛОВОЮ, яка за фахом є практикуючим психологом, вже майже рік надається практична допомога працівникам органу пробації у роботі із засудженими особами. Саме за сприяння волонтера з засудженими проводяться індивідуально-виховні бесіди, психологічні тестування, надається психологічна допомога та практичні консультації з нагальних питань засуджених.
Так, на виконання індивідуального плану роботи із засудженим, що має багаторічну залежність від наркотичних речовин, волонтером проведено профілактичну роботу, спрямовану на подолання виявленої потреби. Під час бесіди засудженому було роз’яснено ефективність Програми підтримувальної замісної терапії та зниження частоти вживання нелегальних наркотиків, рівня кримінальної активності та рівня смертності серед наркоманів (у тому числі і від передозувань).
Волонтером було наголошено, що тривале лікування більш ефективне, ніж короткочасні курси, низькі дози метадону призводять до підвищеного ризику вживання нелегальних наркотиків і рецидивів, більш ефективними виявляються програми, що поєднують замісну терапію із широким спектром додаткових послуг (соціальна допомога, допомога психолога, консультування інших фахівців, полегшений доступ до інших видів медичної і соціальної допомоги). Були надані приклади позитивних відгуків утримання клієнтів у програмі підтримувальної терапії.
Наприкінці заходу, працівники районного відділу пробації подякували волонтеру за проведену роботу, адже завдяки Олесі ПАВЛОВІЙ багато засуджених, що перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації вже отримали психологічну та практичну допомогу, яка допомогла їм у вирішенні нагальних питань.