Головна сторінка / Оголошення / Розміщення зовнішньої реклами

Розміщення зовнішньої реклами

ШАНОВНІ СУБ'ЄКТИ ГОСПОДАРЮВАННЯ!

     Відділ розвитку підприємництва виконкому нагадує про дотримання нормативних документів у сфері розміщення зовнішньої реклами.

  Місце розташування рекламного засобу - площа зовнішньої поверхні будинку, споруди, елемента вуличного обладнання або відведеної території на відкритій місцевості у межах населеного пункту, що надається розповсюджувачу зовнішньої реклами в тимчасове користування власником або уповноваженим ним органом (особою).

   Зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами сільських, селищних, міських рад відповідно до Правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою КМУ від 29 грудня 2003 р. № 2067. Рішенням Криворізької міської ради від 28.11.2007 № 1995 затверджено «Порядок розміщення зовнішньої реклами в місті», яким призначено робочим органом щодо регулювання діяльності у сфері розміщення зовнішньої реклами – комунальне підприємство «Парковка і реклама», на управління містобудування, архітектури та земельних відносин покладено  координацію діяльності у сфері розміщення зовнішньої реклами. Для видачи суб'єкту господарювання дозволу для розміщення реклами необхідно звернутися із заявою до КП «Парковка і реклама» (директор  Шабліян Ольга Василівна, адреса: майдан Праці,1, м.Кривий Ріг, тел.067- 577-05-59 ). Впродовж 5 днів з моменту реєстрації заяви даний орган приймає рішення щодо видачи дозволу на  розміщення зовнішньої реклами, або відмови. У разі видачи дозволу суб'єкт господарювання впродовж 3-х днів зобов'язаний укласти договір на тимчасове користування місцем, якщо це місце перебуває у комунальній власності міста та сплатити кошти до бюджету міста згідно договору.  При цьому площа місця розташування рекламного засобу визначається як сума площі горизонтальної проекції рекламного засобу на це місце та прилеглої ділянки завширшки 0,5 метра за периметром горизонтальної проекції цього засобу. Для неназемного та недахового рекламного засобу площа місця дорівнює площі вертикальної проекції цього засобу на уявну паралельну їй площину.                                                                                                                                                                                         

   Забороняється розташовувати рекламні засоби:

- на пішохідних доріжках та алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів;

-  у населених пунктах на висоті менш як 5 метрів від поверхні дорожнього покриття, якщо їх рекламна поверхня виступає за межі краю проїжджої частини.

   Вивіски чи таблички:

- повинні розміщуватися без втручання у несучі конструкції, легко демонтуватися, щоб не створювати перешкод під час робіт, пов’язаних з експлуатацією та ремонтом будівель і споруд, на яких вони розміщуються;

- не повинні відтворювати зображення дорожніх знаків;

- не повинні розміщуватися на будинках або спорудах - об’єктах незавершеного будівництва;

- площа поверхні не повинна перевищувати 3 кв м.

  Забороняється вимагати від суб’єктів господарювання будь-які документи для розміщення вивісок чи табличок, не передбачені законодавством.

   Розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках історії та архітектури і в межах зон охорони таких пам'яток, в межах об'єктів природно-заповідного фонду дозволяється за погодженням з відповідним центральним або місцевим органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини та об'єктів природно-заповідного фонду.

   Реклама алкогольних напоїв та тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби, не повинна розміщуватися на рекламних засобах ближче ніж за 300 метрів прямої видимості від території дитячих дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, в яких навчаються діти віком до 18 років.

   Розроблення необхідної технічної документації, монтаж (демонтаж) рекламного засобу здійснюється КП «Парковка і реклама».

   Розташування дахових рекламних засобів забороняється без попередньої технічної експертизи спеціалізованих підприємств, установ та організацій.

  Підключення рекламних засобів до існуючих мереж зовнішнього освітлення здійснюється відповідно до вимог, передбачених законодавством.

  Розташування рекламних засобів у межах охоронних зон інженерних комунікацій дозволяється за погодженням з утримувачем зазначених комунікацій.

  Відповідальність за технічний стан рекламних засобів, порушення вимог техніки безпеки під час розташування та експлуатації рекламних засобів несе розповсюджувач зовнішньої реклами згідно із законодавством.

  Розташування рекламних засобів на перехрестях, біля дорожніх знаків, світлофорів, пішохідних переходів та зупинок транспорту загального користування дозволяється за погодженням з уповноваженим підрозділом Національної поліції.

   Рекламні засоби забезпечуються маркуванням із зазначенням на каркасі рекламного засобу найменування розповсюджувача зовнішньої реклами, номера його телефону, дати видачі дозволу та строку його дії.

  У разі порушення порядку розповсюдження та розміщення реклами уповноважена особа органу, який здійснює контроль за додержанням Правил розміщення зовнішньої реклами, звертається до розповсюджувача зовнішньої реклами з вимогою усунення порушень у визначений строк. У разі невиконання цієї вимоги орган, який здійснює контроль, подає інформацію до Держпродспоживслужби України.

   Також, контроль за дотриманням Правил благоустрою у місті Кривому Розі, у тому числі, за порушеннями щодо розміщення зовнішньої реклами у місцях, де заборонено Правилами здійснює інспекція з благоустрою виконкому Криворізької міської ради. Нагадуємо, що за порушення Правил благоустрою в місті Кривому Розі суб'єкти господарювання несуть адміністративну відповідальність, що передбачена ст.152 кодексу України про адміністративні правопорушення (накладення штрафу в сумі від 850 до 1700 грн). Тому, просимо Вас впорядкувати розміщення зовнішньої реклами у відповідності до діючих Правил.

    Сподіваємось на порозуміння та Ваше відповідальне ставлення до виконання вимог чинного законодавства.