Головна сторінка / Оголошення / Робота районної робочої групи з питань функціонування об'єктів бізнесу у 2017 році

Робота районної робочої групи з питань функціонування об'єктів бізнесу у 2017 році

Приоритетом у роботі районної робочої групи з питань функціонування об'єктів бізнесу є вжиття комплексних заходів реагування у напрямках щодо:

  • - незаконного обігу алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів, їх продажу дітям;
  • - недотримання правил торговельного та побутового обслуговування;
  • - існування осередків стихійної торгівлі.

Робоча  група  працює  відповідно  до  плану  роботи,  який  погоджений  головою  робочої  групи. Відповідно до  розпорядження   голови районної  у  місті  ради  засідання  робочої  групи  проходять  щоквартально, згідно  із  затвердженим графіком.  Результати  проведених  засідань  оформлюються  протоколами (проведено 5 засідань робочої групи).  

      На   засіданнях розглядаються  питання  стосовно результатів  рейдової  роботи, дотримання вимог щодо  реалізації чи  споживання алкогольної і  тютюнової  продукції в об’єктах, торгівлі, розміщених на ринках району чи  біля  них, звернення  громадян  щодо  недотримання  суб’єктами  господарювання  вимог  чинного  законодавства моніторингу  фактів  порушення  вимог  обігу  алкогольної  і  тютюнової  продукції  в  об'єктах торгівлі та закладах ресторанного господарства,  функціонування  осередків стихійної торгівлі. Питання стосовно  стану  виконання  доручень за  результатами  проведення  міської  робочої  групи та протокольні доручення голови районної робочої групи. Проведення просвітницько - роз’яснювальної роботи серед  дітей, молоді в  навчальних  закладах району щодо заборони споживання алкогольної та тютюнової продукції. Обговорення питань щодо виявлених порушень у ході моніторингу об'єктів з наступних напрямків:

  • - безліцензійна торгівля алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів;
  • - вжиття оперативних заходів по припиненню незаконної роботи літніх майданчиків, де організовано незаконний продаж алкогольних напоїв, пива, у тому числі на розлив для споживання на місці ;
  • - підвищення ефективності у роботі з виявлення фактів продажу дітям алкоголю пива та тютюну в об'єктах торгівлі та закладах ресторанного господарства;
  • - припинення роботи осередків стихійної торгівлі за адресами: вул.Нєдєліна,27, пр.Перемоги,11.

За результатами проведених спільних рейдів працівників Інгулецького ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області та спеціалістів відділу розвитку підприємництва виконкому у 2017 році за порушення правил благоустрою притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ст.152 КУпАП – 69 винних осіб, до яких адміністративною комісією виконкому районної у місті ради застосовано адміністративні стягнення у вигляді штрафів на суму 27540 грн. У зв'язку з цим, рейдова спільна робота в цьому напрямку і надалі буде продовжуватися.

 З початку 2017 року  обстежено 94 об'єкта торгівлі та закладів  ресторанного господарства.

За результатами рейдової роботи працівниками поліції складено 22 протоколи про адміністративні правопорушення за такими статтями КУпАП:

- ст.156 ч.1 - 6 (торгівля алкоголем без ліцензії, відсутність марок акцизного збору, торгівля пивом на розлив) ;

- ст. 156 ч. 2  -   1 (продаж дітям тютюну );

- ст. 156 ч. 3  -   1 ( виготовлення самогону) ;

- ст.164  ч. 1  -   3 (порушення провадження господарської діяльності) ;

- ст.178  ч.3  - 11 (розпивання пива, алкогольних напоїв у заборонених законом місцях).

Сума застосованих штрафних санкцій до порушників чинного законодавства у 2017 році  склала 11182 грн.

У 2017 році проведено 127  рейдів «Діти вулиці», «Вечірнє місто»  з питання незаконного продажу та споживання алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім особам.

  За результатами роботи працівниками Інгулецького відділення поліції складено:

-   11  адмінпротоколів за ст. 175 КУпАП стосовно дітей ;

-   3  адмінпротоколів за ст. 178 КУпАП стосовно дітей ;

-   2  адмінпротоколи за ст. 184 КУпАП за невиконання батьківських обов'язків.

   Затримано 16 дітей  :

  • - за куріння – 13 дітей ;
  • - за вживання алкогольних напоїв – 3 дитини.

Представниками: служби у справах дітей, сектору молодіжної превенції у справах дітей Інгулецького відділення поліції та навчальних закладів проведено профілактично-виховні заходи із зазначеними дітьми та їх батьками. З метою соціального захисту дітей, формування здорового способу життя, профілактики скоєння ними правопорушень та злочинів  у 2017 року службою у справах дітей виконкому Інгулецької районної у місті ради спільно з працівниками молодіжної превенції Інгулецького відділення  поліції ГУНП України в Дніпропетровській області, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, інспектором (фахівцем) КВІ Інгулецького району, було проведено 49 профілактичних заходів (тематичні кінолекторії, інформаційні зустрічі, єдині профілактичні дні).

По напрямку впорядкування ринкової та роздрібної торгівлі, відділом розвитку підприємництва виконкому впроваджено систему моніторингових заходів в об'єктах бізнесу на тему: «Обслуговування з погляду споживача», з метою проведення з кожним суб'єктом господарювання профілактично-роз'яснювальної роботи щодо захисту споживчого ринку району від насичення недоброякісними продуктами, попередження проявів неякісного обслуговування покупців. Постійний діалог із суб’єктами господарювання, у тому числі, з проведенням інформаційних зустрічей з ними у виконкомі, або на ринках, надання їм змоги виправити виявлені недоліки самостійно – є одним із результатів впливу. Разом з цим, у разі встановлення порушень вимог чинного законодавства, відділом розвитку підприємництва направляються листи з повідомленнями про порушення до органів контролю (нагляду) та правоохоронних органів з метою вжиття до порушників більш дієвих заходів реагування. Так, відділом розвитку підприємництва підготовлено та направлено до податкової служби та до органів поліції 16 листів з клопотаннями про вжиття заходів реагування у відношенні 28 фізичних осіб-підприємців за порушення ними правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (торгівля продукцією без ліцензії, без застосування РРО, торгівля в об'єктах торгівлі пивом на розлив), з них 9 листів направлено до органів Національної поліції (у відношенні 12 суб'єктів господарювання) та  5 листа (у відношенні 8 суб'єктів господарювання) до податкової  служби, 1 лист до Держспоживінспекції у Дніпропетровській області.

Державною фіскальною службою України головного управління ДФС у Дніпропетровській області у відношенні 2-х суб'єктів господарювання застосовано фінансові санкції у розмірі 34000 грн. за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пиво) без наявності відповідної ліцензії. Припинена торгівля пивом на розлив у 5-ти об'єктах торгівлі.

Для упередження причин, що породжують скарги споживачів та недопущення порушень при реалізації товарів (робіт, послуг) продовжується практика інформаційного забезпечення системи захисту прав споживачів. З цією метою проводяться інформаційні зустрічі-навчання із суб’єктами господарювання, підвищується рівень інформаційно-просвітницької  роботи серед населення району за місцем їх проживання, роботи та навчання. У поточному році в районі проведено 12 таких зустрічей. Крім того, у відповідності до планових заходів управління розвитку підприємництва та відділу з питань захисту прав споживачів виконкому Криворізької міської ради, суб’єкти господарювання Інгулецького району постійно запрошуються на узагальнені інформаційні зустрічі  підприємців міста Кривого Рогу з питань, що стосуються різних галузевих сфер малого та середнього бізнесу.

З метою обговорення та вирішення недоліків і проблемних питань щорічно на засіданнях виконкому Інгулецької районної у місті ради розглядається основним питанням : «Про роботу районної робочої групи з питань функціонування об'єктів бізнесу».