Головна сторінка / Інгулецький РВ філії ДУ "Центр пробації" / Профілактичні заходи по зменшенню вживання наркотичних засобів та попередження захворювання на СНІД серед суб’єктів пробації.

Профілактичні заходи по зменшенню вживання наркотичних засобів та попередження захворювання на СНІД серед суб’єктів пробації.

01.10.2019 року персоналом Інгулецького РВ філії Державної установи «Центр пробації» спільно представниками  БО «БФ Громадське здоров*я» м. Кривий Ріг та з представником наркологічного кабінету комунального закладу «Криворізька міська лікарня 17»  КМР було проведено захід по профілактиці захворювань на СНІД та профілактиці вживання наркотичних засобів серед осіб що перебувають на обліку в службі пробації.

За останні роки майже вдвічі зросла кількість осіб, які перебувають на обліку в медичних закладах із діагнозом наркоманія. Статистичні дані про рівень і динаміку наркотизації відображають лише зовнішні тенденції цього небезпечного явища. Є підстави вважати, що кількість споживачів наркотичних засобів у 10 разів більша, ніж за офіційними даними. Крім того, велику кількість осіб залучено до зберігання та розповсюдження наркотиків, причому наркоманія охоплює не тільки молодь, що викликає занепокоєння. Безперечним є і той факт, що Україна потрапила в сферу дії міжнародного наркобізнесу, і це впливає на динаміку наркотизації суспільства. Вживання наркотичних засобів наркоманами найчастіше закінчується захворюваннями на невиліковні хвороби серед яких бічем є СНІД. За оцінками експертів, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе до 240 тисяч осіб. І тільки кожен другий знає про свій діагноз. Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. ВІЛ неможливо визначити за зовнішнім виглядом. Фахівці стверджують, що кожна друга ВІЛ-інфікована людина не здогадується про свою хворобу. Від моменту зараження ВІЛом до вираження симптомів СНІДу може пройти понад 10 років. Виявити проблему може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

Завдяки спільно проведеній роботі уповноваженого органу з питань пробації з представниками БО «БФ Громадське здоров*я» м. Кривий Ріг та з представникоми наркологічного кабінету комунального закладу «Криворізька міська лікарня 17»  КМР усі бажаючі пройшли експрес тести на виявлення захворювання. Засудженим безкоштовно були роздані засоби контрацеції, засоби особистої гігієни (спеціальні серветки спиртові) та інформаційно-розяснювальна льтература.  

Фотозвіт