Головна сторінка / Новини / Суспільство / Про актуальні питання та новини у сфері захисту прав споживачів

Про актуальні питання та новини у сфері захисту прав споживачів

23.05.2018 о 15.00 в адмінбудівлі профспілкового комітету приватного акціонерного товариства «ПІВДЕННИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» відбулася інформаційна зустріч із представниками трудового колективу, з метою інформаційного обміну, діалогу у сфері актуальних питань та новин захисту прав споживачів. У даному заході взяли участь: представники від трудового колективу підприємства, представники органів місцевого самоврядування: відділу  з питань захисту прав споживачів апарату Криворізької міської ради і виконкому та відділу розвитку підприємництва виконкому Інгулецької районної у місті ради. Було висвітлено деякі питання щодо змін у законодавстві:

- Щодо посилення контролю та відповідальності за виробництвом та обігом харчової продукції. Наголошено, що з настанням літнього періоду частішають випадки отруєнь від вживання неякісної м'ясної, рибної, молочної, кулінарної та кондитерської продукції. Висока температура сприяє швидкому розмноженню бактерій. А, до прикладу, улюблені салатики, які продаються в супермаркетах теж можуть загрожувати здоров'ю споживача влітку. По-перше, немає упевненості, що їх зберігають в належних умовах і температурному режимі, а по-друге, чи є ця продукція взагалі свіжою. Щодо тортів та тістечок з кремами, більшість з яких  робляться на основі масла або вершків. Насамперед, в такій продукції необхідно перевіряти термін вживання та умови зберігання. Згідно чинного законодавства за споживачем закріплено обов'язок знайомитися з відповідною інформацією про товар, а вже тільки потім робити свідомий вибір;

- Щодо змін в оформленні розрахункових документів та обов'язкової їх видачі за відповідним переліком групи технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій. Під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми (фіскальний чек), що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу. Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148, яке набрало чинності з 05 січня 2018 року, затверджені нові типові форми касових документів. У відповідь на запитання: «Чи можна продавати мобільні телефони та смартфони, що були у використанні, без застосування РРО?» було роз'яснено, що за поданням Мінекономрозвитку України Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено постановою Кабінету Міністрів України  від 16.03.2017 року № 231, згідно з яким до таких товарів належать, зокрема, смартфони та мобільні телефони, що мають згідно з УКТ ЗЕД код 8517 12 00 00. При цьому винятків щодо можливості незастосування РРО для техніки, яка була раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено. Отже, при роздрібній торгівлі мобільними телефонами, які були у використанні, фізичним особам — підприємцям — платникам єдиного податку необхідно проводити розрахункові операції із застосуванням переведеного у фіскальний режим РРО.

На останок спілкування до слухачів доведена інформація про зміни у законодавстві щодо надання житлово-комунальних послуг. Відповідно до ст. 26  розділу V Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VIII до 10 грудня 2018 року співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком повинні укласти нові договори з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електроенергії та природного газу) за кожним видом комунальної послуги. Згідно чинного законодавства споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Це означає, що споживач та виконавець мають укласти окремий договір, який конкретизує умови типового договору, уточнює їх, зважаючи на особливості будинку та прибудинкової території. 

У ході обговорення учасники заходу отримали пам'ятки з інформацією про основні аспекти означених питань.