Головна сторінка / Інгулецький РВ філії ДУ "Центр пробації" / Правопорушники виконують громадські роботи по благоустрою території Інгулецького району

Правопорушники виконують громадські роботи по благоустрою території Інгулецького району

Громадські роботи (кримінальна відповідальність)- полягають у виконанні засудженим у вільний від основної роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт. Даний вид громадських робіт встановлюються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею)на строк від шістдесяти до двохсот сорока годин і відбуваються не більш як чотири години на день, а неповнолітніми – дві години на день, але не менше двадцяти п’яти годин на місяць.

Громадські роботи (адміністративна відповідальність)- як вид адміністративного стягнення полягає у виконанні правопорушником у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт.Громадські роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від двадцяти до шістдесяти годин (що відрізняє громадські роботи як адміністративне стягнення від аналогічних робіт як кримінальне покарання). Вони відбуваються у вільний від роботи чи навчання час не більш як чотири години на день, а неповнолітніми — дві години на день.

Органи місцевого самоврядування визначають види безоплатних суспільно корисних робіт, які можуть виконувати засуджені або притягнуті до ГР, а також перелік підприємств, установ, організацій, на об’єктах яких здійснюється виконання безоплатних суспільно корисних робіт.

До громадських робіт належать роботи з благоустрою населених пунктів (участь у заходах з санітарного очищення території, її озеленення, ремонт об’єктів благоустрою тощо), участь у діяльності, спрямованій на вирішення соціальних проблем регіону (участь у соціальних проектах громадських, благодійних організацій), виконання завдань, які належать до компетенції комунальних підприємств, що не потребує наявності відповідної спеціалізації тощо.

До громадських робіт не належать роботи, пов’язані з ризиком для життя, відповідно до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 року № 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2005 року за № 232/10512.