Головна сторінка / Соціальний захист населення / Інформація про забезпечення виконання на підприємствах району Закону України «Про охорону праці»

Інформація про забезпечення виконання на підприємствах району Закону України «Про охорону праці»

Законом України «Про охорону праці» чітко визначено захист інтересів у трудовому процесі, як найманих працівників так і роботодавців, законодавчо закріплено право на безпечну працю.

З цією метою в районі запроваджено проведення моніторингу стану виробничого травматизму на підприємствах, установах та організаціях.

Проведений аналіз показав, що за 9 місяців 2020 року, в порівнянні з    9 місяцями  2019 року, травматизм виробничого характеру збільшився на      2 випадки. Але, відмічаємо про те, що в порівняні з аналогічним періодом 2018 року маємо тенденцію до зменшення випадків травматизму на          38%, або на 3 випадки. Рівень смертельного травматизму у 2019-2020 роках взагалі відсутній, тоді як у 2018 році обліковано 1 груповий випадок, під час настання якого загинуло 2 працівника.

Так, за 9 місяців 2020 року на підприємствах, установах та організаціях  району сталось, розслідувано та обліковано 5 випадків травматизму  виробничого характеру: ПРАТ «ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГЗК», КЗ «ДНЗ (ясла-садок) №164 КТ» КМР, КНП «ЦПМСД №7» КМР, КПНЗ «ЦТКЕУМ Інгулецького району» КМР та КПНЗ «ЦДЮТ «Мрія» КМР, під час яких постраждало          5 працівників. 

Відмічаємо про те, що травми на виробництві в поточному році отримали лише одні жінки, середній вік яких складає 46 років. Із загальної кількості травмованих - один працівник мав стаж роботи за професією менше трьох  років, інші – були досвідченими фахівцями (від 5 до 24 років).

Необхідно відмітити те, що завдяки злагодженій роботі служби охорони праці на  ТОВ «Промспецбуд», ТОВ «Криворізький хлібозавод №1» травматизм  виробничого характеру, за звітній період, взагалі відсутній.

Заслуговує на увагу організація роботи з охорони праці у товариствах «Спецавтодеталь», «Олір», «Південьбудчормет» та на приватних підприємствах «Шиноремонтник» і «Спецконтакт» - з 2015 року не зафіксовано жодного випадку виробничого травматизму. У комунальних некомерційних підприємствах «Міська лікарня №17» КМР» та «Міська лікарня №11» КМР» за звітний період випадки травматизму, також, відсутні.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про охорону праці» підприємства, установи та організації району витрачають чималі кошти на охорону праці. Але, у зв’язку із впровадженням в країні карантинних заходів, витрати на деяких підприємствах за 9 місяців 2020 року зменшились та становлять 74,5 млн. грн. За аналогічний період 2019 року було використано понад 76,5 млн. грн., за 9 місяців 2018 року було використано 48,0 млн. гривень.

            Практично всі працівники підприємств, установ, організацій району забезпечуються спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

            В сучасних умовах велика увага приділяється медико-профілактичному обслуговуванню працівників підприємств району.

Велике значення має стимулювання працівників щодо додержання вимог безпеки праці, а також розуміння та повна підтримка з боку керівництва. Важливо створити атмосферу довіри й відкритості, розвіяти страхи персоналу, щоб працівники, усвідомлюючи цілі та завдання, проявляли ініціативу і творчість.

Так, на підприємствах району запроваджено систему та запущено механізм матеріальної й моральної підтримки працівників, які приймають активну участь у здійснені заходів щодо підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці. Працівники, які сприяють підвищенню рівня охорони праці отримують грошову винагороду, на деяких підприємствах району запроваджено бонусну систему оплати праці. 

На сьогодні пандемія та карантин змінили наш звичний спосіб життя і мислення. Змусили дотримуватися соціальної дистанції, більш відповідально ставитися до вимог гігієни, використовувати засоби індивідуального захисту, працювати та навчатися віддалено. Правильно налагоджена система управління безпекою та здоров’ям на роботі дає змогу пом’якшити наслідки COVID-19, врятувати життя працівників і забезпечити безперервність виробничої діяльності. 

У зв’язку з небезпекою зараження COVID-19 на підприємствах, установах та організаціях Інгулецького району вживаються необхідні заходи, а саме: проводяться температурні скринінги, дезінфекція приміщень, працівники дотримуються відповідної дистанції, підвищено гігієнічні вимоги. Сформовано групи з медиків, фахівців з питань охорони праці, представників профспілкового комітету для виявлення працівників із симптомами захворювання. Працівники на підприємствах забезпечені захисними масками, антисептичними засобами, рукавичками. У відділеннях лазень та інших приміщеннях  встановлено бактерицидні опромінювачі, для здійснення санітарно-протиепідемічної обробки повітря і поверхонь приміщення. За допомогою мобільних обприскувачів і поливальної машини обробляють дезінфекційними розчинами територію підприємств і місця скупчення працівників. Регулярно проводиться дезінфекція пасажирського автотранспорту, задіяного для перевезення працівників (автобуси, вахтові автомобілі). Також, організовано віддалені робочі місця для працівників.

Слід відзначити те, що попри карантин і всі негаразди, цього року промислові підприємства району в котре провели конкурс «Охорона праці очима дітей – 2020», в якому прийняли активну участь працівники та їх діти. Маленькі художники відобразили власне бачення тематики конкурсу за допомогою різних технік і прийомів і, що дуже важливо, продемонстрували хороші знання правил безпеки. Отже, головна мета конкурсу полягає не у визначенні найкращих малюнків, а у формуванні культури безпеки праці майбутнього працівника. Найбільш активні юні таланти цього року були нагородженні цінними подарунками.