Головна сторінка / Новини / Суспільство / Інформаційна зустріч із суб'єктами господарювання

Інформаційна зустріч із суб'єктами господарювання

15.12.2017 у виконкомі Інгулецької районної у місті ради відбулася зустріч із суб'єктами господарювання з метою інформаційного обміну, діалогу у сфері ведення бізнесу та обговорення питань, які впливають на розвиток підприємницького середовища. На даний захід запрошено начальника управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради Рижкову І.О. Розглядалися основні засади:

- розміщення пересувних тимчасових споруд під час проведення сезонних ярмарків відповідно до проекту регуляторного акта – рішення виконкому міської ради «Про конкурсні засади розміщення тимчасових споруд та утримання об’єктів благоустрою в м. Кривому Розі», оприлюдненого у Криворізькій міській комунальній газеті «Червоний гірник» 23.11.2017 та розміщеного на офіційних сторінках виконкому Криворізької міської ради, виконкомах районних у місті рад;

- надання часткової компенсації відповідно до вимог рішення виконкому Криворізької міської ради від 23.05.2017 №253 «Про Порядок використання коштів міського бюджету для надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проектів суб’єктів малого й середнього підприємництва», зі змінами.

По першому питанню, до суб'єктів господарювання доведено, що розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється у відповідності до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за № 1330/20068) (далі – Порядок). Відповідно до пунктів 2.1 - 2.3 Порядку підставою для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності є паспорт прив'язки ТС. Разом з тим, пунктом 1.11. вказаного вище Порядку передбачено, що розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів здійснюється у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування.  Також, слід зазначити, що частиною четвертою статті 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів передбачено, що власник тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об'єкта благоустрою державної та комунальної власності, зобов'язаний забезпечити належне утримання прилеглої до тимчасової споруди території або може брати пайову участь в утриманні цього об'єкта благоустрою на умовах договору, укладеного із підприємством або балансоутримувачем.

Застосовуючи засади прозорості, об’єктивності, здорової конкуренції, з урахуванням публічних інтересів та захисту від проявів недобросовісної конкуренції, монополістичних зловживань, інтересів членів територіальної громади міста Кривого Рогу пропонується визначити конкурсні засади розміщення тимчасових споруд та утримання об’єктів благоустрою в місті Кривому Розі  під час проведення ярмарків.              

Проблему відсутності установлених для суб’єктів господарювання при розміщенні  ПТС конкурсних засад, у тому числі щодо користування об’єктами комунальної власності міста  можливо вирішити шляхом ухвалення рішення виконкому міської ради з урахуванням вимог чинного законодавства, та в межах повноважень, делегованих органам  місцевого самоврядування.

Проект поданий управліннями розвитку підприємництва, благоустрою та житлової політики, містобудування, архітектури та земельних відносин виконкому Криворізької міської ради. Аналіз регуляторного впливу підготовлено з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1151 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 №308».

 По другому питанню, до суб'єктів господарювання доведено деякі аспекти Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні». Обговорювалися питання щодо забезпечення фінансової державної підтримки малих і середніх підприємств шляхом запровадження державних програм кредитування, надання гарантій для отримання кредитів, часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами. Наприкінці заходу, обговорили регуляторний акт Криворізької міської ради щодо  створення сприятливих умов для розвитку малого й середнього бізнесу, забезпечення зайнятості населення шляхом створення нових робочих місць через надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами.