Головна сторінка / Новини / Суспільство / Інформаційна зустріч із суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу

Інформаційна зустріч із суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу

20.04.2018 в адмінприміщенні виконкому Інгулецької районної у місті ради за адресою: вул.Гірників,19 відбулася інформаційна зустріч із суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, з метою інформаційного обміну, діалогу у сфері ведення бізнесу, обговорення питань, які впливають на стимулювання підприємницького середовища у дотриманні нормативних документів у сфері безпечності та якості харчових продуктів та основних принципів у сфері поводження з відходами. У даному заході взяли участь: 34 суб'єкта господарювання, представники органів місцевого самоврядування: відділу  з питань захисту прав споживачів апарату Криворізької міської ради і виконкому, депутати районної у місті ради та відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради. Розглядалися основні засади:

- про набуття чинності законів України щодо державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин та про основні принципи і вимоги до безпечності та якості харчових продуктів;

- про набуття чинності змін до закону України «Про відходи» в  частині сортування сміття та роздільний збір твердих побутових відходів.

Метою  даного зібрання є підвищення правової обізнаності представників малого бізнесу у зв'язку з набуттям чинності  нормативних документів, які є дуже важливими під час ведення підприємницької діяльності.

По першому питанню, суб'єктам господарювання доведено, що 4 квітня 2018 року набрав чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин». Висвітлено головні аспекти Закону:

  • Оператори ринку мають відповідні права та обов'язки під час здійснення державного контролю.
  • На перевірки Держпродспоживслужба завітає без анонсу, тому бізнес має бути готовий до приходу представника органу контролю без попередження. Але це не стосується аудиту системи НАССР. Він проводиться за умови повідомлення оператора ринку не пізніше, ніж за три робочі дні до здійснення такого заходу. Це пов’язано з необхідністю підготувати необхідних пакет документів та забезпечення участі в цьому процесі всіх відповідальних працівників, які відповідають за впровадження системи на підприємстві.
  • Періодичність проведення залежить від ступеню критерію ризиків. Ще однією новацією, яка запроваджується Законом - є періодичність перевірок. До набуття чинності Закону плановий захід державного контролю операторів ринку з високим ступенем ризику здійснюється максимум раз на два роки, з низьким – раз в п’ять років. З 4 квітня контроль стане ризик-орієнтованим і буде проводитися з періодичністю, достатньою для досягнення цілей цього закону – підвищення безпечності продуктів. Тобто підприємства перевірятимуть залежно від ступеню ризику для життя і здоров`я людей.  Суб’єкт господарювання, який віднесений до високого ступеня ризику, буде перевірятися раз у квартал. Під час такої категоризації до уваги береться вид продукції, з якою має справу підприємство, особливості відповідного виробничого процесу, кількість виготовленої продукції, результати попередніх заходів державного контролю, ефективність бізнес-процесів підприємства й інша інформація, що може свідчити про порушення ним законодавства.
  • Уніфікована форма акту. Також, за Законом, інспектори Держпродспоживслужби здійснюватимуть перевірки згідно з уніфікованим актом перевірки, що затверджений Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства аграрної політики та продовольства України від 11.01.2018 № 18/14. Цей документ містить вичерпну кількість питань для перевірки і буде публічним, що мінімізує корупційні ризики. Водночас бізнес, який грубо порушує законодавство, відразу потрапляє в категорію недобросовісних, оскільки відповідно до нового Закону в разі потрапляння в роздрібну торгівлю небезпечних для життя й здоров’я харчових продуктів, Держпродспоживслужба негайно після виявлення цього факту оприлюднює на своєму сайті відповідну інформацію.

Також, до представників бізнесу доведено інформацію про види штрафних санкцій за порушення та про механізм призупинення діяльності оператора ринку за результатами перевірки.

По другому питанню, учасників заходу ознайомлено про те, що з 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне. Законодавчо це врегульоване Законом України «Про відходи». Україна рухається до роздільного збору відходів, раціонального їх використання, а у разі потреби – правильного захоронення. Якщо прийдемо до ефективного сортування корисних компонентів, побутові відходи перестануть бути сміттям, а стануть товаром. Ми перестанемо забруднювати природу навколо нас і отримаємо додаткові джерела сировини чи енергії. Це знову ж таки в свою чергу стимулюватиме роздільний збір та призведе до зменшення вартості вивозу відходів для споживачів. Суб'єктам господарювання доведено про адреси пунктів прийому вторинної сировини, які розміщені на житловому масиві Інгулець.

Під час проведення заходу представники бізнесу отримали пам'ятки та буклети з інформацією про основні аспекти означених питань.

Переглянути фотозвіт